Autor:

Kombuchový čaj

Snadné
Na 3 litry čaje
Zelený čaj 1 lžíce
Černý čaj
houba po něm lépe roste
1 lžíce
Ovocný čaj
nebo bylinný čaj šalvěj, meduňka
1 balíček
Kambucha  

Postup přípravy:

Zařazení: Nápoje, Teplé

3 litry vody uvedeme do varu a vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Odstavíme a vhodíme čaje. Louhujeme 1/2 hodiny. Necháme pak úplně vychladit. Vlijeme do 3l sklenice a vložíme opláchnutou houbu. Přikryjeme utěrkou, upevníme utěrku gumičkou a sklenici uložíme do tmy a tepla (asi 20 °C).

Čaj je hotov za 8-14 dní. Čím déle stojí, tím je kyselejší, jak houba spotřebovává cukr pro svůj růst. Čaj je znám svými léčivými účinky a prodává se i v lékárnách v lahvích.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 0 x
0
0.00 0 5 1

Komentáře k receptu: Kombuchový čaj

Komentáře

 1. Petra Plevová   16.03.2008 | 10:04 | reagovat |

  Já jsem houbu Kombuchu koupila v prodejně zdravé výživy.Do prodejní sítě ji dodává i s podrobným návodem nějaká firma z Plzně(bohužel už si nepamatuji detaily).Jinak musím souhlasit,že se jedná o velice lahodný a osvěžující nápoj(houba kromě jiného,produkuje oxid uhličitý).Já po pití tohoto nápoje nemám problémy s jarní únavou(momentálě dost aktuální) a upravilo se mi zažívání.Vřele doporučuji.

 2. Hana Formanová   14.03.2008 | 17:25 | reagovat |

  Já jsem tento recept a houbu dostala od kamarádky.Její maminka koupila kombuchový nápoj v lékárně,nějak na něj zapomněla a pak jí houba v lahvi narostla sama.Když to zkoušela znovu jestli jí z kupovaného nápoje z lékárny houba naroste, tak se to už nepovedlo.Recept jsem dala sem,třeba někoho může inspirovat čím si doplnit pitný režim. V létě je docela osvěžující. :-) Hezký den všem :-)

 3. Lenka Bobáčková   14.03.2008 | 16:58 | reagovat |

  Taky dělám, spíše bych ho označila za "nápoj z kombuchy", čaj je samozřejmou součástí, protože kombucha je vlastně čajová houba. Doporučuji cukr krystal, ostatní oslabují účinnost nápoje, totéž platí i o čajích. Nejlepší je černý, popř. zelený. Mě se osvědčil poměr 2 lžičky černého a lžička zeleného na 3 litry čaje,louhuji jen 10 minut a cukr dávám až po uvaření. Důležité upozornění - při přípravě nesmí přijít nápoj do styku s kovem- tj.použít plastové nebo skleněné nádobí, popř. dřevěné... .

 4. Ivana G.   14.03.2008 | 12:41 | reagovat |

  Ještě doplňuji - já nevařím vodu v hrnci, ale vařící vodou zaleju přímo čaj a cukr ve 3-litrové nádobě (hrnec, sklenice-tam opatrně, aby nepraskla).A při výrobě nového čaje vždy po vychladnutí přidám nejen houbu, ale i asi 2 dl starého čaje.Tento návod jsem dostala od své mamky, která ho vyčetla z knížky, ze které pocházejí i informace uvedené v mém minulém příspěvku.

 5. Ivana G.   14.03.2008 | 12:28 | reagovat |

  Tento "čaj" dělám také. Jen pro zajímavost, jak se vlastně přišlo na to, že je léčivý: V jedné oblasti na Sibiři se vůbec nevyskytovala mezi lidmi rakovina. Pátralo se, čím to může být a zjistilo se, že u lidí,žijících v této oblasti, je denním nápojem tento čaj z kombuchy. Doporučuji denně jednu skleničku jako lék. Ovšem jestli se dá houba kombucha koupit, to nevím. Spíše se předává mezi lidmi.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít! Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít!
Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily? Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily?
Trápíte se pitím ovocných smoothies? Děláte největší dietní omyl! Trápíte se pitím ovocných smoothies? Děláte největší dietní omyl!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web