Autor:

Kombuchový čaj

Snadné
Na 3 litry čaje
Zelený čaj 1 lžíce
Černý čaj
houba po něm lépe roste
1 lžíce
Ovocný čaj
nebo bylinný čaj šalvěj, meduňka
1 balíček
Kambucha  

Postup přípravy:

Zařazení: Nápoje, Teplé

3 litry vody uvedeme do varu a vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Odstavíme a vhodíme čaje. Louhujeme 1/2 hodiny. Necháme pak úplně vychladit. Vlijeme do 3l sklenice a vložíme opláchnutou houbu. Přikryjeme utěrkou, upevníme utěrku gumičkou a sklenici uložíme do tmy a tepla (asi 20 °C).

Čaj je hotov za 8-14 dní. Čím déle stojí, tím je kyselejší, jak houba spotřebovává cukr pro svůj růst. Čaj je znám svými léčivými účinky a prodává se i v lékárnách v lahvích.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 0 x
0
0.00 0 5 1

Komentáře k receptu: Kombuchový čaj

Komentáře

 1. Petra Plevová   16.03.2008 | 10:04 | reagovat |

  Já jsem houbu Kombuchu koupila v prodejně zdravé výživy.Do prodejní sítě ji dodává i s podrobným návodem nějaká firma z Plzně(bohužel už si nepamatuji detaily).Jinak musím souhlasit,že se jedná o velice lahodný a osvěžující nápoj(houba kromě jiného,produkuje oxid uhličitý).Já po pití tohoto nápoje nemám problémy s jarní únavou(momentálě dost aktuální) a upravilo se mi zažívání.Vřele doporučuji.

 2. Hana Formanová   14.03.2008 | 17:25 | reagovat |

  Já jsem tento recept a houbu dostala od kamarádky.Její maminka koupila kombuchový nápoj v lékárně,nějak na něj zapomněla a pak jí houba v lahvi narostla sama.Když to zkoušela znovu jestli jí z kupovaného nápoje z lékárny houba naroste, tak se to už nepovedlo.Recept jsem dala sem,třeba někoho může inspirovat čím si doplnit pitný režim. V létě je docela osvěžující. :-) Hezký den všem :-)

 3. Lenka Bobáčková   14.03.2008 | 16:58 | reagovat |

  Taky dělám, spíše bych ho označila za "nápoj z kombuchy", čaj je samozřejmou součástí, protože kombucha je vlastně čajová houba. Doporučuji cukr krystal, ostatní oslabují účinnost nápoje, totéž platí i o čajích. Nejlepší je černý, popř. zelený. Mě se osvědčil poměr 2 lžičky černého a lžička zeleného na 3 litry čaje,louhuji jen 10 minut a cukr dávám až po uvaření. Důležité upozornění - při přípravě nesmí přijít nápoj do styku s kovem- tj.použít plastové nebo skleněné nádobí, popř. dřevěné... .

 4. Ivana G.   14.03.2008 | 12:41 | reagovat |

  Ještě doplňuji - já nevařím vodu v hrnci, ale vařící vodou zaleju přímo čaj a cukr ve 3-litrové nádobě (hrnec, sklenice-tam opatrně, aby nepraskla).A při výrobě nového čaje vždy po vychladnutí přidám nejen houbu, ale i asi 2 dl starého čaje.Tento návod jsem dostala od své mamky, která ho vyčetla z knížky, ze které pocházejí i informace uvedené v mém minulém příspěvku.

 5. Ivana G.   14.03.2008 | 12:28 | reagovat |

  Tento "čaj" dělám také. Jen pro zajímavost, jak se vlastně přišlo na to, že je léčivý: V jedné oblasti na Sibiři se vůbec nevyskytovala mezi lidmi rakovina. Pátralo se, čím to může být a zjistilo se, že u lidí,žijících v této oblasti, je denním nápojem tento čaj z kombuchy. Doporučuji denně jednu skleničku jako lék. Ovšem jestli se dá houba kombucha koupit, to nevím. Spíše se předává mezi lidmi.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

6 věcí z milostného života, které nikdy nedávejte na sociální sítě 6 věcí z milostného života, které nikdy nedávejte na sociální sítě
Blanka Milfaitová: Cestuje po světě a stále vaří marmelády i pro Buckinghamský palác Blanka Milfaitová: Cestuje po světě a stále vaří marmelády i pro Buckinghamský palác
Zatočte s rýmou pomocí Sinupretu! Zatočte s rýmou pomocí Sinupretu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web