604/700/2-kachna_po_provensalsku_s_br.jpg

Vyrazte na Festival chutí – vůně podzimu, ochutnáte zvěřinu a další speciality

29.10.2012 | Redakce | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Chcete ochutnat kančí svíčkovou se sušenými višněmi, jelení hřbet s omáčkou z portského vína, dýňový cheesecake s muškátovým oříškem nebo domácí švestkový koláč s tvarohem a drobenkou? Pak neprošvihněte Festival chutí – vůně podzimu.

Podzimní Festival chutí letos proběhne od 15. října do 4. listopadu v šestnácti restauracích po celém Česku. Vyhlášení šéfkuchaři nešetřili fantazií a připravili pestré menu plné sezónních specialit. Nechybí mezi nimi zvěřina, dýně, kaštany, brusinky, hrušky, švestky nebo jeřabiny.

Vůně podzimu ovládne zvěřina

Loni přilákala tahle gastronomická událost z dílny Alakarte.cz do restaurací přes dva tisíce návštěvníků. Největší úspěch měla zvěřina. Není proto žádným překvapením, že dominuje i tentokrát. V menu najdete maso z kance, divoké kachny, daňka, jelena, srnce a dokonce i muflona. Toho pro své hosty připravil šéfkuchař pražské restaurace Chateau St. Havel Ondřej Slanina známý z kulinářské televizní show Kluci v akci.

Nešetřilo se ani sezónní zeleninou a ovocem, které k podzimu neodmyslitelně patří. Hladinu vitamínů tak doplní dýně, švestky, hrušky, jablka, mrkev, celer, jeřabiny nebo šípky.

Nejkurióznější pokrm Festivalu chutí

Jedním z nejzajímavějších pokrmů festivalu je dezert Michaela Váni z restaurace U Modré kachničky II. Ten zvolil bramborové knedlíky plněné švestkami, sypané mákem a škvarečky. „Tenhle recept je opravdu staročeský, v mojí rodině se používá už nejmíň sedmou generaci. Hosté budou mile překvapeni, jak k sobě pasují sladký mák s cukrem, nakyslé švestky a masová chuť škvarečků a sádla,“ přibližuje šéfkuchař Váňa, který v minulosti vařil ve vyhlášeném Grand restaurantu v Malmö a připravoval pochoutky i pro švédského a norského krále.

Všech šestnáct restaurací pro festival připravilo speciální tříchodová menu za cenu 290 a 390 Kč. Bližší informace včetně seznamu podniků a jednotlivých menu jsou k dispozici na oficiálním webu Festivalu chutí. Právě tam si můžete rezervovat svůj stůl. Dobrou chuť!

Fotogalerie

605/700/2-kachna_po_provensalsku_s_br.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 triků pro cukroví bez chyb. Žádné hrudky v polevě a lepivé těsto! 5 triků pro cukroví bez chyb. Žádné hrudky v polevě a lepivé těsto!
Efektní drdol za dvě minuty: Naučte se jednoduchý účes na večírek! Efektní drdol za dvě minuty: Naučte se jednoduchý účes na večírek!
Přezimování kaktusů: Které potřebují teplo a které  naopak zimu? Přezimování kaktusů: Které potřebují teplo a které naopak zimu?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web