539/231/4-pr_recepty_kpk.jpg

Trendy - pivovarské kvasnice v kuchyni.

19.10.2015 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Je moderní a zároveň zdravé dbát zásad vyvážené pestré stravy. Ale jak na to? Čím svůj jídelníček obohatit? A nebude to příliš drahé? Vracíme se k přirozeným potravinám a jednou z nich jsou i pivovarské kvasnice.

Pokud se Vám zatím nechce příliš experimentovat, ale zároveň chcete zvýšit nutriční hodnotu svých oblíbených pokrmů: mít ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, vitamínů, minerálů a stopových prvků, pak by Vás mohly zaujmout Kulinářské pivovarské kvasnice.

Jsou v podobě rozpustných šupinek, které nemění chuť pokrmů. Stačí je jednoduše zamíchat do teplých jídel před jejich podáváním nebo třeba do pomazánek už při jejich přípravě. Pro zachování všech obsažených látek není vhodné, aby přešly varem. Ale za to Vám nabídnou například komplexní bílkoviny rostlinného původu a cenné vitamíny jinak dostupné pouze z masa a vnitřností. Jsou tedy vhodné i pro vegetariány a dokonce pro děti již od 1 roku. Nejedné mamince tak ušetří přemítání nad sestavením zdravého jídelníčku pro své nejmenší.

TIP: Doporučujeme do polévek, omáček, pomazánek, jogurtů, přesnídávek, do luštěnin nebo salátů. Zapracují se stejně dobře do ovocného koktejlu jako do zeleninového smoothie, nebo třeba do omáčky na špagety. Záleží jen na fantazii a chuti zkoušet.

Pivovarské kvasnice jsou jako tradiční prostředek výživy známé již z dob starého Egypta. Znali je gladiátoři a nezapomíná na ně ani moderní doba. Pivovarské kvasnice jsou vedlejším, ale nadmíru užitečným produktem výroby piva. Vznikají tak, že do roztoku rozvařeného ječmenného sladu a chmelu se přidají speciální kultury kvasnic. Ty nejen přeměňují cukry na alkohol, ale také – protože jsou obrazně řečeno věčně hladové - doslova vyzobou z této na živiny bohaté lázně téměř bezezbytku všechny vitamíny (především skupiny B), minerály, stopové prvky, bílkoviny a aminokyseliny. Při tomto procesu se také mnohonásobně pomnoží . Když své poslání splní, jsou šetrným způsobem usušeny. Dnes je najdete v lékárnách jako tablety nebo dražé (tradiční Pangamin zná většina z Vás od dětství), ale nově jsou i v podobě zmíněných rozpustných šupinek určených, jak napovídá samotný název, do kuchyně.

Nezaměňujte je v obchodech se sušeným „lahůdkovým droždím“. Kulinářské pivovarské kvasnice mají na rozdíl od droždí širší paletu obsažených látek! Koupíte je ve vybraných zdravých výživách nebo spolehlivě na www.pangamin.cz. Tam najdete i vzorové recepty.

Fotogalerie

081/229/4-kulinarske_pivovarske_kvasnice.jpg 526/231/4-receptar_300.png 534/231/4-recepty_titulka.jpg 540/231/4-pr_recepty_kpk.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

7 překvapivých důvodů, proč bývá druhé manželství lepší než to první 7 překvapivých důvodů, proč bývá druhé manželství lepší než to první
Sladkosti a alkohol: Co je při hubnutí horší a vy to nebudete smět? Sladkosti a alkohol: Co je při hubnutí horší a vy to nebudete smět?
Jak snadno a dobře vymalovat pokoj? Stačí znát těchto 7 rad! Jak snadno a dobře vymalovat pokoj? Stačí znát těchto 7 rad!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web