539/231/4-pr_recepty_kpk.jpg

Trendy - pivovarské kvasnice v kuchyni.

19.10.2015 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Je moderní a zároveň zdravé dbát zásad vyvážené pestré stravy. Ale jak na to? Čím svůj jídelníček obohatit? A nebude to příliš drahé? Vracíme se k přirozeným potravinám a jednou z nich jsou i pivovarské kvasnice.

Pokud se Vám zatím nechce příliš experimentovat, ale zároveň chcete zvýšit nutriční hodnotu svých oblíbených pokrmů: mít ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, vitamínů, minerálů a stopových prvků, pak by Vás mohly zaujmout Kulinářské pivovarské kvasnice.

Jsou v podobě rozpustných šupinek, které nemění chuť pokrmů. Stačí je jednoduše zamíchat do teplých jídel před jejich podáváním nebo třeba do pomazánek už při jejich přípravě. Pro zachování všech obsažených látek není vhodné, aby přešly varem. Ale za to Vám nabídnou například komplexní bílkoviny rostlinného původu a cenné vitamíny jinak dostupné pouze z masa a vnitřností. Jsou tedy vhodné i pro vegetariány a dokonce pro děti již od 1 roku. Nejedné mamince tak ušetří přemítání nad sestavením zdravého jídelníčku pro své nejmenší.

TIP: Doporučujeme do polévek, omáček, pomazánek, jogurtů, přesnídávek, do luštěnin nebo salátů. Zapracují se stejně dobře do ovocného koktejlu jako do zeleninového smoothie, nebo třeba do omáčky na špagety. Záleží jen na fantazii a chuti zkoušet.

Pivovarské kvasnice jsou jako tradiční prostředek výživy známé již z dob starého Egypta. Znali je gladiátoři a nezapomíná na ně ani moderní doba. Pivovarské kvasnice jsou vedlejším, ale nadmíru užitečným produktem výroby piva. Vznikají tak, že do roztoku rozvařeného ječmenného sladu a chmelu se přidají speciální kultury kvasnic. Ty nejen přeměňují cukry na alkohol, ale také – protože jsou obrazně řečeno věčně hladové - doslova vyzobou z této na živiny bohaté lázně téměř bezezbytku všechny vitamíny (především skupiny B), minerály, stopové prvky, bílkoviny a aminokyseliny. Při tomto procesu se také mnohonásobně pomnoží . Když své poslání splní, jsou šetrným způsobem usušeny. Dnes je najdete v lékárnách jako tablety nebo dražé (tradiční Pangamin zná většina z Vás od dětství), ale nově jsou i v podobě zmíněných rozpustných šupinek určených, jak napovídá samotný název, do kuchyně.

Nezaměňujte je v obchodech se sušeným „lahůdkovým droždím“. Kulinářské pivovarské kvasnice mají na rozdíl od droždí širší paletu obsažených látek! Koupíte je ve vybraných zdravých výživách nebo spolehlivě na www.pangamin.cz. Tam najdete i vzorové recepty.

Fotogalerie

081/229/4-kulinarske_pivovarske_kvasnice.jpg 526/231/4-receptar_300.png 534/231/4-recepty_titulka.jpg 540/231/4-pr_recepty_kpk.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít! Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít!
Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily? Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily?
Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web