945/025/1-14_a.jpg

Spojit příjemné s užitečným

26.10.2010 | F.O.O.D. | Vizitka

Když se tyto dvě veličiny dají dohromady, práce je radostí. To je krédo Václava Modelského, ředitele společnosti Weber-Stephen pro Čechy a Slovensko.

Jak může něco takového tvrdit? Jednoduše. Náplní jeho práce je totiž nejen zabezpečení obchodní firmy, ale i obeznamování laické i odborné veřejnosti s kulinárními možnostmi amerických grilů značky Weber. A to je činnost veskrze příjemná. Jak se k této pro mnohé práci snů dostal? Vystudovaný právník vždy měl a stále má rád dobré jídlo a rád ho i připravuje.

Po krátkém působení ve státní správě a také díky společenským změnám v roce 1989 tak změnil směr a vydal se na průzkum území minulým režimem značně podceňovaného zvaného gastronomie. Po spolupráci s firmami Unigastro a Rosler, zabývajícími se hlavně dovozem kuchyňského vybavení, mu v roce 2004 nabídla pracovní příležitost firma Weber Stephen Products Co.

Tato rodinná firma z C hicaga, výrobce kvalitních grilů a jejich příslušenství, na jejímž řízení se dodnes podílí dvanáct potomků zakladatele společnosti George Stephena, je už víc než 50 let ve světě grilování špičkou, stále největším inovátorem a jednou z nejnapodobovanějších značek mezi výrobci grilů.

Základní produkt firmy, kotlový gril, který George Stephen vynalezl v roce 1952, dodnes určuje tvar kvalitních grilů. Po úspěšném tažení skandinávskými zeměmi v 90. letech se firma rozhodla expandovat také do zemí bývalého socialistického tábora a její strategií bylo vnést do do té doby nepříliš rozvinuté činnosti zvané grilování nový rozměr.

Václav Modelský začal spolupráci s Weber Stephen ve velkém stylu. V roce 2004 zorganizoval účast českých grilovacích týmů na mistrovství světa v německém Primassenu, o rok později na mezinárodním mistrovství v téže disciplíně v rakouském Badhallu a jako člen VIP poroty se účastnil mistrovství světa v maďarském Balatonu. Zkušenosti nasbírané v zahraničí pak zúročoval v Česku.

Obchodní společnost Globus v té době hledala nové prostředky pro odbyt svých masných produktů, oslovila ho, a z následné spolupráce triumvirátu Globus – Weber – agentura Yashica se začala rodit myšlenka Grilmánie. Soutěž grilovacích družstev s velkolepým celostátním finále se v průběhu svých šesti ročníků vyprofilovala v akci respektovanou jak laickou, tak odbornou veřejností. Václav Modelský je od začátku lektorem a předsedou poroty.

Pracovní spojení se zahraničním partnerem ho také naučilo sofistikovaným způsobům komunikace se zákazníky. Prostřednictvím Weber Grill Akademie organizuje firma pod jeho vedením školení autorizovaných prodejců o možnostech využití jednotlivých typů grilů spolu s praktickou výukou vaření, a do budoucna se chystá i na podobnou osvětovou činnost pro veřejnost. Pro začátek začal spoluprací s pražskou restaurací Port 62.

V jejím příjemném prostředí můžete vždy jednou týdne ochutnat tzv. Weber menu, kompletně připravené na grilu této značky zdejším šéfkuchařem, nebo si tu můžete tyto grily otestovat i sami – a to rozhodně stojí za to.

Energický muž tak rozhodně netráví svůj pracovní čas pouze u stolu ve své kanceláři na okraji Průhonic, ale hodně cestuje, školí a je školen, vaří (tedy hlavně griluje), neboť pouhá teorie je příliš šedá proti zelenému a rozvětvenému stromu praktické činnosti. Je totiž rád v pohybu, v centru dění, rád spoluurčuje budoucí směr a v podnikání v oboru gastronomie vidí příjemně užitečné naplnění svého koníčka.

Foto: Jan Přerovský Text: Eva Všetíčková

Fotogalerie

946/025/1-14_a.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web