082/256/2-produkty_640x400px.jpg

Prestižní Salón vín ČR ocenil vína z Habánských sklepů

30.04.2012 | Habánské sklepy | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Vína z Habánských sklepů potvrdila, že patří mezi nejkvalitnější vína v České republice. Dokazuje to jejich šestinásobné zastoupení v prestižní přehlídce Salón vín ČR. Ten každoročně prezentuje 100 nejlepších vín z Moravy a Čech.

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích tzv. Habány roku 1614, v dobách největšího rozmachu vinařství na Moravě. Habáni byli skupina reformních novokřtěnců, mírumilovných a pokrokově smýšlejících lidí, kteří si na Moravě získali respekt jako zruční řemeslníci a vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a zavedli na tehdejší dobu pokrokové způsoby ošetřování vinic. Jako výborní stavitelé postavili mnoho vinných sklepů.

Habáni prosluli jako zruční řemeslníci a zemědělci a proto o ně měla vrchnost zájem. Na jižní Moravu se tak dostali koncem 16. století ze Švýcarska na pozvání Linharta z Lichtenštejna. Sami se nazývali „Huterovi bratři“ podle svého představeného Jakoba Huttera, ale na Moravě byli nejčastěji nazýváni „Habáni“ (zkomolenina německého Haus haben – mít dům)

Habáni byli vynikající vinařští odborníci. O tom svědčí i to, že je vrchnost najímala na zakládání nových vinic a nechali je pěstovat až do uvedení do plodnosti. Mnohé vinice také vlastnili. Každý člen komunity měl své zaměstnání a ve vinařství to vyli kopáči vína, sklepníci, ale také vinopalníci.

Fotogalerie

062/256/2-ing_svoboda_640x400px_2.jpg 066/256/2-kaplicka_640x400px_3.jpg 074/256/2-sklep_hs_640x400px_1.jpg 083/256/2-produkty_640x400px.jpg

Habáni byli výborní stavitelé. Do dnešní doby se na Moravě zachovalo mnoho staveb, zejména vinných sklepů. V největším z habánských sklepů, postaveném v roce 1614, dnes sídlí a vyrábí víno společnost stejného jména – Habánské sklepy. Dodnes sklep návštěvníky uchvátí atmosférou starých časů. Více o Habánských sklepích naleznete zde.

Čas pokročil o čtyři staletí a Habáni z Velkých Bílovic již dávno odešli. To podstatné z jejich doby však v Habánských sklepích přetrvalo: houževnatost a pracovitost zdejších vinařů, úcta k půdě a révě i pečlivý dohled na každou fázi výroby vína. Díky tomuto dědictví vznikají i dnes v Habánských sklepích unikátní vína s neopakovatelným charakterem – vína, která mají duši. Stejně jako před čtyřmi staletími.

Oceněná vína, kterými jsou například Habánské sklepy Zweigeltrebe 2009 pozdní sběr nebo Habánské sklepy Veltlínské zelené 2010 pozdní sběr, si můžete zakoupit na e-shopu www.osobnivinoteka.cz

Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 typů oblečení, kterých byste se měla okamžitě zbavit! 5 typů oblečení, kterých byste se měla okamžitě zbavit!
Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe, než to dovede on sám? Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe, než to dovede on sám?
Hubnutí a oxytocin: Proč se zamilovaným a spokojeným lidem hubne líp? Hubnutí a oxytocin: Proč se zamilovaným a spokojeným lidem hubne líp?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web