391/240/4-prituknuti_resize.png

Poznejte vína z blízka v nejlepších brněnských podnicích

26.10.2015 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Festival moravských vín s názvem Víno z blízka představuje ty nejlepší moravské vinaře v krásných restauracích, vinárnách i sklepech v centru Brna. Nadace Partnerství chce skrze tento festival vracet Brnu zašlou slávu jako hlavnímu městu vinařského regionu.

Letošní zimní program má několik částí. Novinkou jsou tři duely vinařů. Dva velikostí podobní, avšak podoblastí působení se lišící, vinaři se setkávají v nesoutěžním duelu. Tam návštěvníci ochutnávají osm dvojic vín podobných nebo stejných odrůd a za komentáře vinařů mohou ve dvou skleničkách zároveň dané dvojice porovnat. K tomu jsou od restaurací, v jejichž prostorech se degustace koná, k šesti konkrétním vínům speciálně nasnoubené drobné chuťovky. Návštěvníci tedy mohou proniknout do tajemství snoubení jídla a vína a vyzkoušet si, jak konkrétní ingredience chuť vína ovlivní. První duel proběhne 5. listopadu v restauraci Bohéma, kde se setká Vinařství Špalek a Víno J. Stávek. O dva týdny později se setká Sonberk a Žernosecké vinařství v Kavárně Savoy. Třetí duel představí velká vinařství Vinselekt Michlovský a Znovín Znojmo ve čtvrtek 3.12. v salonku Hotelu Barceló.

Fotogalerie

384/240/4-vzbzima15_vizitka.jpg 376/240/4-mikulasska_cepica.jpg 388/240/4-vzb_2014_vinari.jpg 392/240/4-prituknuti_resize.png

Vrcholem zimní části festivalu je pak Mikulášský degustační víkend. Během soboty 5. prosince je v brněnských restauracích, vinotékách a sklepech rozmístěno 18 vinařů, kteří v rámci vstupného nabízí k degustaci svá nejlepší vína. Návštěvníci mají mezi 11. a 20. hodinou čas na zimní procházku centrem města a díky unikátním sklepním prostorům mohou zažít atmosféru otevřených sklepů přímo v Brně. V neděli 6.12. pak na Fakultě sociálních studií na Joštově 10 proběhne Trh s vínem, kde je od více než 25 vinařů možné nakoupit vína ke svátečnímu stolu. Více informací a vstupenky ke koupi na webu www.vinozblizka.cz.

Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

7 překvapivých důvodů, proč bývá druhé manželství lepší než to první 7 překvapivých důvodů, proč bývá druhé manželství lepší než to první
Sladkosti a alkohol: Co je při hubnutí horší a vy to nebudete smět? Sladkosti a alkohol: Co je při hubnutí horší a vy to nebudete smět?
Jak snadno a dobře vymalovat pokoj? Stačí znát těchto 7 rad! Jak snadno a dobře vymalovat pokoj? Stačí znát těchto 7 rad!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web