391/240/4-prituknuti_resize.png

Poznejte vína z blízka v nejlepších brněnských podnicích

26.10.2015 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Festival moravských vín s názvem Víno z blízka představuje ty nejlepší moravské vinaře v krásných restauracích, vinárnách i sklepech v centru Brna. Nadace Partnerství chce skrze tento festival vracet Brnu zašlou slávu jako hlavnímu městu vinařského regionu.

Letošní zimní program má několik částí. Novinkou jsou tři duely vinařů. Dva velikostí podobní, avšak podoblastí působení se lišící, vinaři se setkávají v nesoutěžním duelu. Tam návštěvníci ochutnávají osm dvojic vín podobných nebo stejných odrůd a za komentáře vinařů mohou ve dvou skleničkách zároveň dané dvojice porovnat. K tomu jsou od restaurací, v jejichž prostorech se degustace koná, k šesti konkrétním vínům speciálně nasnoubené drobné chuťovky. Návštěvníci tedy mohou proniknout do tajemství snoubení jídla a vína a vyzkoušet si, jak konkrétní ingredience chuť vína ovlivní. První duel proběhne 5. listopadu v restauraci Bohéma, kde se setká Vinařství Špalek a Víno J. Stávek. O dva týdny později se setká Sonberk a Žernosecké vinařství v Kavárně Savoy. Třetí duel představí velká vinařství Vinselekt Michlovský a Znovín Znojmo ve čtvrtek 3.12. v salonku Hotelu Barceló.

Fotogalerie

384/240/4-vzbzima15_vizitka.jpg 376/240/4-mikulasska_cepica.jpg 388/240/4-vzb_2014_vinari.jpg 392/240/4-prituknuti_resize.png

Vrcholem zimní části festivalu je pak Mikulášský degustační víkend. Během soboty 5. prosince je v brněnských restauracích, vinotékách a sklepech rozmístěno 18 vinařů, kteří v rámci vstupného nabízí k degustaci svá nejlepší vína. Návštěvníci mají mezi 11. a 20. hodinou čas na zimní procházku centrem města a díky unikátním sklepním prostorům mohou zažít atmosféru otevřených sklepů přímo v Brně. V neděli 6.12. pak na Fakultě sociálních studií na Joštově 10 proběhne Trh s vínem, kde je od více než 25 vinařů možné nakoupit vína ke svátečnímu stolu. Více informací a vstupenky ke koupi na webu www.vinozblizka.cz.

Vytisknout

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít! Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít!
Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily? Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily?
Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web