256/872/3-ufos_modre_hory_2.jpg

Pohoda na jižní Moravě? To je Festival otevřených sklepů

16.02.2015 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Představte si, že se za víkend osobně seznámíte s třicítkou sympatických vinařů, ochutnáte nepočítaně vzorků skvělých moravských vín a specialit domácí kuchyně a ještě si k tomu zatančíte v rytmu swingu. Ne, to není sen – to je Festival otevřených sklepů!

V pořadí již 17. Festival otevřených sklepů se letos na jaře bude konat v Modrých Horách. Marně vzpomínáte na dávné hodiny zeměpisu a nic vám toto označení neříká? Není divu – nejedná se totiž o zeměpisné označení, ale o vinařský mikroregion pěti obcí v nejjižnějším cípu Moravy: Velkých Pavlovic, Bořetic, Kobylí, Vrbice a Kobylí. Hora, to je totiž nejenom kopec, ale i dávný výraz pro vinohrad nebo viniční trať. Vinice se odedávna vysazovaly především na jižních svazích kopců a tyto naše „hory“ se modrají v podvečerním šeru stejně, jako se na podzim modrají vinné keře obsypané úrodou těch nejlepších modrých odrůd.

Na každém kroku tu na vás čekají spousty „nej“, která můžete na Moravě najít a zažít - vždy zde najdete něco, co vám ve středu Evropy připomene kraje mnohem jižnější, ale přitom můžete být pyšní, že tuto krásu máme doma, v naší vlasti.

Přijeďte s kamarádkou, rodinou nebo partou do Modrých Hor na Festival otevřených sklepů o víkendu 18. a 19. dubna a nechte se hladit na duši i na těle – krásou krajiny, sluncem, lahodným vínem i laskavostí místních… Přijeďte si poslechnout příběh zrození vína přímo z úst vinařů!

A jak to na festivalu chodí? Nejdůležitější je zajistit si včas vstupenku a ubytování! Počet vstupenek je totiž omezen, abyste se nikdo nemusel ve sklepech mačkat. Chcete-li mít vše bez starostí, využijte výhodných ubytovacích balíčků se vstupenkou v těch nejlepších hotelech v regionu. Vstupenku také koupíte jednoduše v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti kamenných prodejen Ticketstream, v sobotu si ji na registračním místě ve Velkých Pavlovicích vyměníte za skleničku se stylovou plátěnou taškou a tištěným katalogem s profily všech zapojených vinařů – a pak už jen chodíte ze sklípku do sklípku a degustujete! K tomu vám vyhrávají cimbálky a harmonikáři, mezi obcemi se svezete po celou dobu festivalu bezplatnou kyvadlovou dopravou a sobotní večer zakončíte na workshopu swingového tance v Němčičkách.

V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu by zásoba měla vydržet.

Poznejte Moravu doopravdy, nejen z televizních obrazovek. Objevte pravé kouzlo moravských sklípků a poznejte vinaře a jejich vína důvěrně a z blízka.

www.otevrenesklepy.cz

www.facebook.com/Festival.otevrenych.sklepu

Fotogalerie

257/872/3-ufos_modre_hory_2.jpg 261/872/3-ufos_modre_hory_6.jpg 265/872/3-ufos_modre_hory_7.jpg 269/872/3-uvoc_modre_hory_kaplicka_nemcicky.jpg 273/872/3-uvoc_modre_hory_sklepy_na_vrbici.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Trendy v barvách a účesech pro rok 2017: Inspirujte se celebritami Trendy v barvách a účesech pro rok 2017: Inspirujte se celebritami
Disney kolekce hrníčků právě teď v BILLE Disney kolekce hrníčků právě teď v BILLE
Jaká je nejoblíbenější poloha při sexu: Máte ji rádi taky? Jaká je nejoblíbenější poloha při sexu: Máte ji rádi taky?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web