256/872/3-ufos_modre_hory_2.jpg

Pohoda na jižní Moravě? To je Festival otevřených sklepů

16.02.2015 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Představte si, že se za víkend osobně seznámíte s třicítkou sympatických vinařů, ochutnáte nepočítaně vzorků skvělých moravských vín a specialit domácí kuchyně a ještě si k tomu zatančíte v rytmu swingu. Ne, to není sen – to je Festival otevřených sklepů!

V pořadí již 17. Festival otevřených sklepů se letos na jaře bude konat v Modrých Horách. Marně vzpomínáte na dávné hodiny zeměpisu a nic vám toto označení neříká? Není divu – nejedná se totiž o zeměpisné označení, ale o vinařský mikroregion pěti obcí v nejjižnějším cípu Moravy: Velkých Pavlovic, Bořetic, Kobylí, Vrbice a Kobylí. Hora, to je totiž nejenom kopec, ale i dávný výraz pro vinohrad nebo viniční trať. Vinice se odedávna vysazovaly především na jižních svazích kopců a tyto naše „hory“ se modrají v podvečerním šeru stejně, jako se na podzim modrají vinné keře obsypané úrodou těch nejlepších modrých odrůd.

Na každém kroku tu na vás čekají spousty „nej“, která můžete na Moravě najít a zažít - vždy zde najdete něco, co vám ve středu Evropy připomene kraje mnohem jižnější, ale přitom můžete být pyšní, že tuto krásu máme doma, v naší vlasti.

Přijeďte s kamarádkou, rodinou nebo partou do Modrých Hor na Festival otevřených sklepů o víkendu 18. a 19. dubna a nechte se hladit na duši i na těle – krásou krajiny, sluncem, lahodným vínem i laskavostí místních… Přijeďte si poslechnout příběh zrození vína přímo z úst vinařů!

A jak to na festivalu chodí? Nejdůležitější je zajistit si včas vstupenku a ubytování! Počet vstupenek je totiž omezen, abyste se nikdo nemusel ve sklepech mačkat. Chcete-li mít vše bez starostí, využijte výhodných ubytovacích balíčků se vstupenkou v těch nejlepších hotelech v regionu. Vstupenku také koupíte jednoduše v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti kamenných prodejen Ticketstream, v sobotu si ji na registračním místě ve Velkých Pavlovicích vyměníte za skleničku se stylovou plátěnou taškou a tištěným katalogem s profily všech zapojených vinařů – a pak už jen chodíte ze sklípku do sklípku a degustujete! K tomu vám vyhrávají cimbálky a harmonikáři, mezi obcemi se svezete po celou dobu festivalu bezplatnou kyvadlovou dopravou a sobotní večer zakončíte na workshopu swingového tance v Němčičkách.

V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu by zásoba měla vydržet.

Poznejte Moravu doopravdy, nejen z televizních obrazovek. Objevte pravé kouzlo moravských sklípků a poznejte vinaře a jejich vína důvěrně a z blízka.

www.otevrenesklepy.cz

www.facebook.com/Festival.otevrenych.sklepu

Fotogalerie

257/872/3-ufos_modre_hory_2.jpg 261/872/3-ufos_modre_hory_6.jpg 265/872/3-ufos_modre_hory_7.jpg 269/872/3-uvoc_modre_hory_kaplicka_nemcicky.jpg 273/872/3-uvoc_modre_hory_sklepy_na_vrbici.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web