107/256/2-amylon_3_novinkya.jpg

Nechte se inspirovat v kuchyni!

07.05.2012 | Amylon | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Firma Amylon, a. s., jeden z tradičních českých výrobců potravinářských výrobků, slaví letos již 100 let své historie. Amylon po celou tuto dobu pomáhá a ulehčuje práci všem lidem, kteří při vaření a pečení preferují kvalitní výrobky, nebo nechtějí v kuchyni trávit mnoho času, ale hlavně výborně chutná všem dětem i dospělým. Amylon si velice zakládá na kvalitě použitých surovin, proto si převážnou většinu z nich sám pěstuje i zpracovává. Amylon neustále vyvíjí nové produkty pro moderní a chutnou kuchyni.

Dnes Vám přinášíme recept na výtečný dezert mezinárodní kuchyně, italskou Panna Cottu. Příprava s Amylonem je velice rychlá a jednoduchá. Tento dezert si určitě zamilujete.

Návod na přípravu:

1) 125 ml mléka přivedeme k varu.

2) Odstavíme a případně přelijeme do vyšší nádoby.

3) Přidáme obsah sáčku a šleháme elektrickým šlehačem asi 1 minutu.

4) Přidáme 125 ml smetany na šlehání a šleháme ještě další minutu.

5) Nalijeme do dezertních misek vypláchnutých studenou vodou a necháme zchladnout.

6) Vložíme na dvě hodiny do chladničky až do úplného ztuhnutí. Dezert můžeme servírovat v miskách nebo ho opatrně uvolníme od okrajů a vyklopíme na dezertní talířek.

7) Před podáváním přelijeme ovocným přelivem a servírujeme.

K dozdobení můžeme přidat i čerstvé ovoce podle chuti. A jak děláte Panna Cottu vy? Pošlete nám svůj recept na Recepty a Inspirace Amylon.

V dnešní době, kdy si zákazník u některých českých výrobků nemůže být jistý, že jsou opravdu od českého výrobce, si naopak může být absolutně jistý, že Amylon stále znamená český majitel, čeští zaměstnanci a převážně i české suroviny. Už nemusíte dále hledat svého dodavatele kvalitních českých výrobků. Amylon je tu pro Vás. Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří preferují české výrobky a kvalitu před kvantitou.

Váš Amylon!

Fotogalerie

100/256/2-panacota_amylon.JPG 096/256/2-piktogramy_navod_panacota_amylon.JPG 108/256/2-amylon_3_novinkya.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

8 věcí, které zpomalují hubnutí: Patří mezi ně sport i detox! 8 věcí, které zpomalují hubnutí: Patří mezi ně sport i detox!
Video: Co udělá levný šampon s barvenými vlasy? Video: Co udělá levný šampon s barvenými vlasy?
Tipy na víkend: Na nákupy, na polévku i za sluníčkem Tipy na víkend: Na nákupy, na polévku i za sluníčkem
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web