107/256/2-amylon_3_novinkya.jpg

Nechte se inspirovat v kuchyni!

07.05.2012 | Amylon | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Firma Amylon, a. s., jeden z tradičních českých výrobců potravinářských výrobků, slaví letos již 100 let své historie. Amylon po celou tuto dobu pomáhá a ulehčuje práci všem lidem, kteří při vaření a pečení preferují kvalitní výrobky, nebo nechtějí v kuchyni trávit mnoho času, ale hlavně výborně chutná všem dětem i dospělým. Amylon si velice zakládá na kvalitě použitých surovin, proto si převážnou většinu z nich sám pěstuje i zpracovává. Amylon neustále vyvíjí nové produkty pro moderní a chutnou kuchyni.

Dnes Vám přinášíme recept na výtečný dezert mezinárodní kuchyně, italskou Panna Cottu. Příprava s Amylonem je velice rychlá a jednoduchá. Tento dezert si určitě zamilujete.

Návod na přípravu:

1) 125 ml mléka přivedeme k varu.

2) Odstavíme a případně přelijeme do vyšší nádoby.

3) Přidáme obsah sáčku a šleháme elektrickým šlehačem asi 1 minutu.

4) Přidáme 125 ml smetany na šlehání a šleháme ještě další minutu.

5) Nalijeme do dezertních misek vypláchnutých studenou vodou a necháme zchladnout.

6) Vložíme na dvě hodiny do chladničky až do úplného ztuhnutí. Dezert můžeme servírovat v miskách nebo ho opatrně uvolníme od okrajů a vyklopíme na dezertní talířek.

7) Před podáváním přelijeme ovocným přelivem a servírujeme.

K dozdobení můžeme přidat i čerstvé ovoce podle chuti. A jak děláte Panna Cottu vy? Pošlete nám svůj recept na Recepty a Inspirace Amylon.

V dnešní době, kdy si zákazník u některých českých výrobků nemůže být jistý, že jsou opravdu od českého výrobce, si naopak může být absolutně jistý, že Amylon stále znamená český majitel, čeští zaměstnanci a převážně i české suroviny. Už nemusíte dále hledat svého dodavatele kvalitních českých výrobků. Amylon je tu pro Vás. Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří preferují české výrobky a kvalitu před kvantitou.

Váš Amylon!

Fotogalerie

100/256/2-panacota_amylon.JPG 096/256/2-piktogramy_navod_panacota_amylon.JPG 108/256/2-amylon_3_novinkya.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky? 5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky?
Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat! Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat!
Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak? Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web