156/350/2-114.jpg

Martin Škoda: Když mládí chutná

27.06.2012 | F.O.O.D. | Vizitka

Své první opravdové jídlo uvařil Martin Škoda v devíti letech. Ve dvanácti se radoval z úspěšně vyrobených domácích těstovin. Není divu, že v sedmnácti vydal kuchařku, která i když odkazuje na jeho velký vzor – Jamieho Olivera, je zcela originální!

Kde jste včera večeřel?

Jelikož jsem měl dost nabitý den, zvolil jsem nakonec španělskou restauraci a dal si večeři ve stejný čas, jako je to běžné ve Španělsku – tedy až kolem desáté hodiny. Bylo to super.

A co?

Měl jsem čerstvé slávky v rajčatové omáčce s chlebem a pár olivami.

Párty vašich snů – co by se na ní mělo podávat?

Úplně nejradši mám chvíle, kdy se můžu dobře najíst společně s přáteli a užít si tak nejen parádní jídlo, ale i tu atmosféru kolem. Asi bych griloval steaky z českého hovězího nebo ryby.

Nejvyšší stupeň dosaženého kuchařského vzdělání/váš vrcholný kousek v kuchyni?

Když se mi jídlo povede tak, jak jsem chtěl, ostatním chutná a v kuchyni není po vaření bordel.

Stálé zásoby v ledničce?

O žádných nevím. Rád používám olivový olej a ten do ledničky nedávám.

Koprovka, nebo rajská?

Remíza.

Jíte raději doma, nebo v restauraci?

V restauraci, kde se cítím jako doma!

A vaše oblíbené restaurace?

Mám rád všechny podniky, z kterých je vidět, že tam tým lidí pracuje minimálně na 120 %, protože bez toho, aniž bychom tomu obětovali ještě o něco víc, než se po nás v základu chce, nemůžeme pomýšlet na úspěch!

Musel jste někdy ze zdvořilosti sníst něco, co se vám opravdu příčilo v hrdle?

Ano, ale už si nepamatuju, co to bylo.

Jídlo z dětství, po kterém občas zatoužíte?

Vzpomínám na jedno léto, když jsem byl v Řecku. Každý den jsem si tam dával gyros a řeknu vám, že na tak dobrý jsem už v životě nenarazil.

Co myslíte, mají knedlíky šanci v moderní české kuchyni?

Rozhodně ano – knedlíky do české kuchyně patřily a své jasné místo v ní mají i nyní.


(Foto: Johana Pošová)

Fotogalerie

157/350/2-114.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

Posledních 5 příspěvků:

  1. Marie - 02.07.2012 11:12:28 Kuchařka Martina Škody "Škoda nevařit" je báječná.
    Ve svých skoro padesáti letech jsem poprvé uvařila karlovarský knedlík podle jeho receptu a dopadlo to více než skvěle. Receptů jsem použila víc ( hovězí líčka, marinády na BQ, focaccia, saláty, limonády alko i nealko ), vše je skvěle vysvětleno, ingredience celkem dostupné...prostě škoda nevařit :-))
Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Děti slavných na módních molech: Jak to sluší Romeu Beckhamovi, Lily-Rose Depp a dalším? Děti slavných na módních molech: Jak to sluší Romeu Beckhamovi, Lily-Rose Depp a dalším?
7 dietních tajemství Ivanky Trump: Jak si udržuje štíhlou postavu? 7 dietních tajemství Ivanky Trump: Jak si udržuje štíhlou postavu?
Retro fotogalerie: Jak se změnila lesbická láska od 19. století do současnosti Retro fotogalerie: Jak se změnila lesbická láska od 19. století do současnosti
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web