873/045/2-72.jpg

Alfons Schuhbeck

11.01.2012 | F.O.O.D. | Vizitka

U nás sice není jeho jméno příliš známé, ale je nejvyšší čas. Bavorský šéfkuchař je v německy mluvících zemích mýtem a francouzský Michelin jej ověnčil dvěma hvězdičkami. A jeho kuchyně nám může být hodně blízká!

Poválečný sirotek se narodil jako Alfons Karg, ale při pohostinském vystoupení coby hudebník v lázeňském středisku se seznámil s tehdy nejznámějším šéfkuchařem Sebastianem Schuhbeckem, který se mu stal nejen mentorem, ale i adoptivním otcem. Od 80. let pak začal Alfons přepisovat německé kulinární dějiny. První michelinskou hvězdu (a 17 bodů z 20 v průvodci Gault Millau) získal roku 1983.

Když propadl vaření, absolvoval Alfons Schuhbeck hotelovou školu v Bad Reichenhallu. Po stážích v Salcburku, Ženevě, Paříži a Mnichově se ujal roku 1980 žezla v restauraci Kurhausstüberl svého adoptivního otce a z původně venkovské hospody se stal noblesní podnik, kam zajížděli hosté až ze Salcburku. První michelinskou hvězdu získal až jako teprve třetí „nefrancouzský“ šéfkuchař.

Od roku 1990 provozuje i cateringové služby a zajišťuje servis při nejvýznamnějších státních záležitostech. Roku 2003 otevřel v Mnichově novou restauraci Südtiroler Stuben. V prosinci roku 2003 tu získal druhou michelinskou hvězdu. „Nesmírně rád jím jídla, která byla připravena s láskou.“ V proslulé mnichovské kuchařské škole Schuhbecks Orlando pořádá šéfkuchař a jeho tým velice oblíbené kurzy. Šéfkuchař, který má od roku 1993 vlastní televizní pořad o vaření, zrekapituloval svou gastronomickou cestu v knize Meine Klassiker se stovkou nejoblíbenějších receptů.

Fotogalerie

874/045/2-72.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

Posledních 5 příspěvků:

  1. Ludmila - 22.01.2012 14:58:34 Schuhbeck má v Mnichově i obchod, kde má koření a to je opravdová bomba. Syn mi vozí jeho koření a to není smíchané se solí, jak se to dělá tady, takže cokoliv uvaříte, má to chuť "jedna báseň". :-) :-)
Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Potraviny, které spalují kalorie! Můžete jíst a zároveň hubnout? Potraviny, které spalují kalorie! Můžete jíst a zároveň hubnout?
Emma Watson prožívá noční můru, je totálně pod kontrolou Toma Hankse Emma Watson prožívá noční můru, je totálně pod kontrolou Toma Hankse
Těhotné a kojící ženy - jaké látky, vitamíny a minerály jsou potřebné? Těhotné a kojící ženy - jaké látky, vitamíny a minerály jsou potřebné?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web