873/045/2-72.jpg

Alfons Schuhbeck

11.01.2012 | F.O.O.D. | Vizitka

U nás sice není jeho jméno příliš známé, ale je nejvyšší čas. Bavorský šéfkuchař je v německy mluvících zemích mýtem a francouzský Michelin jej ověnčil dvěma hvězdičkami. A jeho kuchyně nám může být hodně blízká!

Poválečný sirotek se narodil jako Alfons Karg, ale při pohostinském vystoupení coby hudebník v lázeňském středisku se seznámil s tehdy nejznámějším šéfkuchařem Sebastianem Schuhbeckem, který se mu stal nejen mentorem, ale i adoptivním otcem. Od 80. let pak začal Alfons přepisovat německé kulinární dějiny. První michelinskou hvězdu (a 17 bodů z 20 v průvodci Gault Millau) získal roku 1983.

Když propadl vaření, absolvoval Alfons Schuhbeck hotelovou školu v Bad Reichenhallu. Po stážích v Salcburku, Ženevě, Paříži a Mnichově se ujal roku 1980 žezla v restauraci Kurhausstüberl svého adoptivního otce a z původně venkovské hospody se stal noblesní podnik, kam zajížděli hosté až ze Salcburku. První michelinskou hvězdu získal až jako teprve třetí „nefrancouzský“ šéfkuchař.

Od roku 1990 provozuje i cateringové služby a zajišťuje servis při nejvýznamnějších státních záležitostech. Roku 2003 otevřel v Mnichově novou restauraci Südtiroler Stuben. V prosinci roku 2003 tu získal druhou michelinskou hvězdu. „Nesmírně rád jím jídla, která byla připravena s láskou.“ V proslulé mnichovské kuchařské škole Schuhbecks Orlando pořádá šéfkuchař a jeho tým velice oblíbené kurzy. Šéfkuchař, který má od roku 1993 vlastní televizní pořad o vaření, zrekapituloval svou gastronomickou cestu v knize Meine Klassiker se stovkou nejoblíbenějších receptů.

Fotogalerie

874/045/2-72.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

Posledních 5 příspěvků:

  1. Ludmila - 22.01.2012 14:58:34 Schuhbeck má v Mnichově i obchod, kde má koření a to je opravdová bomba. Syn mi vozí jeho koření a to není smíchané se solí, jak se to dělá tady, takže cokoliv uvaříte, má to chuť "jedna báseň". :-) :-)
Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Migréna, PMS nebo bolest zad. Jak se problémů zbavit do šedesáti minut? Migréna, PMS nebo bolest zad. Jak se problémů zbavit do šedesáti minut?
Uvidíte v Ulici: Anička se chce zabít a Evžen znovu sáhne po flašce! Uvidíte v Ulici: Anička se chce zabít a Evžen znovu sáhne po flašce!
Jak se starat o své intimní partie - čemu se vyhnout? Jak se starat o své intimní partie - čemu se vyhnout?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web