978/675/4-istock_173935117.jpg

Kremrole jako z cukrárny: 4 osvědčené triky, jak na ně

11.03.2017 | Redakce | Know-how

Nemusíte být zrovna zkušený cukrář či cukrářka, abyste upekli křupavé kremrole s nadýchanou sněhovou náplní. Dokonalý a pocukrovaný dezert je ještě jednodušší, než si myslíte!

1. Listové těsto: Domácí, či kupované?

Prvně je potřeba si ujasnit, že kremrole se pečou z listového těsta, které se používá na různé šátečky s náplní a lehce se drolí. Jeho příprava je ta nejtěžší část, kterou můžete snadno přeskočit tím, že si listové těsto koupíte již hotové. Uvidíte, že chuťově je dobré i to z obchodu, ale i domácí se dá s trochou trpělivosti zvládnout.

2. Správná šířka a stáčení

Vyválené těsto krájejte na 3 centimetry široké proužky. Poté vezměte trubičky na pečení a začněte těsto obmotávat kolem dokola - od nejširší strany trubičky k nejužší.
TIP: Trubičky na pečení se vyrábí z kovu či varného skla. Zakoupíte je v domácích nebo cukrářských potřebách.

3. Lesklý povrch vykouzlíte pomocí vejce!

Stejně jako u jiných dezertů i kremrole je dobré před pečením potřít rozšlehaným vejcem. Docílíte tak krásně lesklého povrchu!

4. Náplň nadýchaná jako obláček!

Bílky vyšlehejte do tuhého sněhu, prvně na nízké otáčky a postupně přidávejte rychlost. Přisypávejte po kouskách cukr a jakmile budete mít vyšleháno, naplňte cukrářský sáček.

Fotogalerie

979/675/4-istock_173935117.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Dokonalý řízek? 6 tipů šéfkuchaře Jana Punčocháře!

28.04.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Řízek je bezpochyby nedílnou součástí českých domácností, ať už je z vepřového, hovězího či kuřecího masa. Své o tom ví i šéfkuchař pražské Grand Cru Restaurant & Bar Jan Punčochář, který je známý svou láskou k řízkům a k česko-rakouské kuchyni. Nechte si od něj poradit a připravte dokonalý řízek hned napoprvé!

7 užitečných rad, jak na odpalované těsto

21.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Sladké věnečky, větrníky, francouzské profiterolky a mnoho dalších dezertů, které mají jedno společné – jsou z odpalovaného těsta. Zdánlivě složité dezerty vás překvapí svou jednoduchostí, stačí se držet následujících rad a uvidíte, že se odpalované těsto povede.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní! Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní!
Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari! Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari!
Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web