569/676/4-istock_166420679.jpg

Jak na míchaná vajíčka? Krok za krokem k dokonalému výsledku!

15.03.2017 | Redakce | Know-how

Vajíčka opečená na pánvi aneb jeden z nejoblíbenějších snídaňových pokrmů. Jsou rychlá, levná a ne vždy musí jejich příprava končit pouze solí. Naučte se je od začátku do konce a dosáhněte dokonalého výsledku!

1. Pečlivý výběr vajec

Výslednou chuť míchaných vajíček ovlivňuje i jejich výběr. Dopřejte si kvalitu a sáhněte po vejcích z volného chovu. Po vyndání z lednice jim dopřejte minimálně 5 minut pokojové teploty a teprve pak s nimi pracujte dál. Každé vejce rozklepněte a nejprve přičichněte, jestli není zkažené. Jedním špatným vajíčkem lze zkazit celý pokrm.

2. Velká pánev, nebo vodní lázeň?

Zdeněk Pohlreich doporučuje připravovat míchaná vajíčka ve vodní lázni, především proto, aby se nepřipálila. S trochou pozornosti to ale zvládnete i na pánvi, jenom je potřeba hlídat teplotu.

3. Máslo, nebo smetana?

Zásadní chybou jsou vajíčka připravovaná „nasucho“, tedy rozklepnutá na pánev bez jejího předchozího vymazání. Pokud dáváte přednost sušším míchaným vajíčkům, dává tento krok smysl. Labužníci ale preferují rozteklá, a přesto propečená vejce. Takového výsledku docílíte pouze v případě, že je opečete s máslem a před rozklepnutím přidáte smetanu na zjemnění.

4. Od krajů ke středu

Ačkoliv se to zdá jako zbytečnost, je potřeba dbát na samotné míchání. Rozklepnutá vejce okamžitě začínají tuhnout pod vysokou teplotou a aby byla rovnoměrně propečená, musíte je „shrnovat“ od krajů ke středu.

5. Závěrečné dochucení

Přípravu dokonalých vajec už znáte, ale jak postupovat dál? Na závěr vajíčka osolte a opepřete, přidejte pažitku a vyniknout dejte i chuti čerstvého listového špenátu, karamelizované cibuli či šunce. Všechny zmíněné ingredience ladí s míchanými vajíčky na jedničku!

Fotogalerie

558/676/4-istock_538060538.jpg 562/676/4-istock_537828942.jpg 566/676/4-istock_525472182.jpg 570/676/4-istock_166420679.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

A co takhle domácí chléb podle vlastního receptu?

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Vůně čerstvě upečeného chleba připomíná domov. Nejlépe chutná ještě teplý, namazaný máslem, posypaný bylinkami. Můžete si ho vylepšit semínky, využít různé druhy mouky. Dejte prostor vaší fantazii...

7 užitečných rad, jak na odpalované těsto

21.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Sladké věnečky, větrníky, francouzské profiterolky a mnoho dalších dezertů, které mají jedno společné – jsou z odpalovaného těsta. Zdánlivě složité dezerty vás překvapí svou jednoduchostí, stačí se držet následujících rad a uvidíte, že se odpalované těsto povede.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web