465/673/4-frederic.jpg

Jak na čokoládové suflé? Krok za krokem s francouzským cukrářem

24.02.2017 | F.O.O.D. | Know-how

Francouzi jsou známí milovníci žen i jídla. Jedním z jejich nejslavnějších dezertů, které mají sladkost i svůdnost obojího, je nadýchané suflé. Malinové s bílou čokoládou z cukrárny Frederica Lasneho chutná jako lehký polibek a připravit sis jej můžete z pohodlí domova!

Sufflé čili suflé je plné vzduchových bublinek a při pečení znásobí svůj objem. Může být sladké i slané. Jakmile ho vytáhnete z trouby, na nic nečekejte, příliš ho nezdobte a jezte.

Kdo je Frederic Lasne?

Sympatický Francouz Frederic Lasne žije v Čechách přes 20 let, kdy ho do Prahy přivedla práce. Před 17 lety se rozhodl začít podnikat a v pražské Dlouhé ulici si otevřel cukrárnu zaměřenou na francouzské dezerty. Ochutnat u něj můžete jak sladké, tak slané speciality. Au Gourmand v Dlouhé najdete dodneška a v nedalekém nákupním centru Palladium má pobočku.

Jak na suflé, které nespadne?

Báze neboli základní vrstva má vliv na nadýchanost a také složitost receptu. Pokud je hutnější, suflé tolik nenaskočí, ale také je menší riziko, že se po vytažení z trouby zhroutí.

Pevnost ovlivňuje i stupeň propečení. Když necháte vláčný střed, suflé rychleji spadne.

Naučte se suflé s názvem "Malinová pusa" podle receptu od Frederica, který vás provede přípravou krok za krokem.

Fotogalerie

458/673/4-sufle_03.jpg 462/673/4-sufle.jpg 466/673/4-frederic.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

9 užitečných rad, jak správně (ne)vařit těstoviny

24.03.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Těstoviny jako základ italské kuchyně i jako rychlý oběd či večeře pro celou rodinu. Víte ale, jak je správně uvařit a jakých chyb se vyvarovat?

7 triků, jak připravit skvělé dušené maso

23.03.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Jsou kusy masa, které k dušení přímo vybízejí – líčka, kližka, krk, skvělý je i ořech, spodní šál nebo roštěnec. Ať už budete maso na ragú dělat v kuse, nakrájené na plátky nebo na kousky, tady je pár zásad, které byste měli dodržet.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web