465/673/4-frederic.jpg

Jak na čokoládové suflé? Krok za krokem s francouzským cukrářem

24.02.2017 | F.O.O.D. | Know-how

Francouzi jsou známí milovníci žen i jídla. Jedním z jejich nejslavnějších dezertů, které mají sladkost i svůdnost obojího, je nadýchané suflé. Malinové s bílou čokoládou z cukrárny Frederica Lasneho chutná jako lehký polibek a připravit sis jej můžete z pohodlí domova!

Sufflé čili suflé je plné vzduchových bublinek a při pečení znásobí svůj objem. Může být sladké i slané. Jakmile ho vytáhnete z trouby, na nic nečekejte, příliš ho nezdobte a jezte.

Kdo je Frederic Lasne?

Sympatický Francouz Frederic Lasne žije v Čechách přes 20 let, kdy ho do Prahy přivedla práce. Před 17 lety se rozhodl začít podnikat a v pražské Dlouhé ulici si otevřel cukrárnu zaměřenou na francouzské dezerty. Ochutnat u něj můžete jak sladké, tak slané speciality. Au Gourmand v Dlouhé najdete dodneška a v nedalekém nákupním centru Palladium má pobočku.

Jak na suflé, které nespadne?

Báze neboli základní vrstva má vliv na nadýchanost a také složitost receptu. Pokud je hutnější, suflé tolik nenaskočí, ale také je menší riziko, že se po vytažení z trouby zhroutí.

Pevnost ovlivňuje i stupeň propečení. Když necháte vláčný střed, suflé rychleji spadne.

Naučte se suflé s názvem "Malinová pusa" podle receptu od Frederica, který vás provede přípravou krok za krokem.

Fotogalerie

458/673/4-sufle_03.jpg 462/673/4-sufle.jpg 466/673/4-frederic.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

7 užitečných rad, jak na odpalované těsto

21.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Sladké věnečky, větrníky, francouzské profiterolky a mnoho dalších dezertů, které mají jedno společné – jsou z odpalovaného těsta. Zdánlivě složité dezerty vás překvapí svou jednoduchostí, stačí se držet následujících rad a uvidíte, že se odpalované těsto povede.

(Nejen) pro chytré hospodyňky: Jak ušetřit čas i rodinný rozpočet

18.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Také se občas přistihnete, jak stojíte před otevřenou lednicí a v hlavě jako puzzle skládáte možné varianty toho, co by se z jejího obsahu dalo použít jako večeře pro rodinný klan? Rádi vaříte chutně, beze zbytků, zdravě a ekonomicky? Baví vás kulinářská inspirace a rádi zkoušíte nové postupy? Už nevíte, jak nadchnout náročnou rodinnou radu strávníků? Pak si přečtěte naše tipy v následujícím článku.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu! Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web