730/665/4-jamie.jpg

5 světových kuchařek, které vám nesmí chybět v knihovně

17.01.2017 | Redakce | Know-how

Také přemýšlíte každý den, co dobrého a ideálně i zdravého připravit sobě a své rodině? Pokud vám došla inspirace, zkuste otevřít pět kuchařek, které jsme my přečetli jedním dechem. Skvělé a lahodné pokrmy, rychle hotové a za pár desítek minut vonící na stole. Jamie Oliver, Yotam Ottolenghi, Ella Woodward, William David a Julia Gruber vám předvedou, jak skvělé může vaření být.

Jamie Oliver - Superfood hravě a zdravě

Téma zdravého životního stylu je dnes velmi populární a není divu, že se na něj zaměřují i světoví šéfkuchaři. Jamie Oliver je velkým propagátorem zdravého stravování a během své šestnáctileté televizní kariéry inspiroval miliony lidí ke změně životního stylu. Teď jeho recepty vychází v nové knize Superfood hravě a zdravě, která je složena ze skvlělých a hlavně rychlých zdravých jídel; od předkrmů, polévek, hlavních jídel či dezertů.

Yotam Ottolenghi - Jeruzalém

Už jeho první kniha Hojnost vzbudila nadšení a není divu, že se jí dostala jen kladných recenzí. Yotam Ottolenghi se teď vrátil v nové kuchařce Jeruzalém do svého dětství. Společně se Samim Tamimi znovu objevuje nádhernou vůní bylinek a chuť koření, dezertů a ovoce.

Ella Woodward - Lahodně s Ellou každý den

Už její debutová kuchařka Lahodně s Ellou zaznamenala obrovský úspěch. Ella Woodward trpí zvláštní poruchou, která jí nedovoluje konzumovat určité potraviny. Mladá dívka se ale ze své nemoci nehroutí, ale našla si kombinaci ingrediencí, po kterých jí je dobře. Ella vám pomůže připravit lahodné polévky, kaše, hlavní jídla i dezerty.

William R. David - Život bez pšenice: 30minutová kuchařka

Když vydal William R. David kuchařku Život bez pšenice, způsobil tím na gastronomické půdě poprask. Miliony lidí díky němu začalo žít zdravěji a ze svého jídelníčku vyřadili pšenici. Teď přichází s další knihou, která svým čtenářům poradí jak během 30 minut vykouzlit lahodné pokrmy. A samozřejmě bez pšenice.

Julia Gruber - 36 Smothies pro duši

Není se čemu divit, že oblíbenost smothie nápojů stálou stoupá. Tento záračný nápoj dokáže pohladit duši a pomoct tělu. Ale kdo má neustále vymýšlet zdravé kombinace ovoce a zeleniny? Právě v tuto chvíli přichází na řadu Julia Gruber, která pomůže vybrat ty nejlahodnější, ale zároveň nejzdravější smothie nejen z ovoce, zeleniny, ale i různých bylinek.

Fotogalerie

719/665/4-ellla.jpg 723/665/4-ivot_bez_p_enice_kucha_ka_ti.jpg 727/665/4-jerusalem_ottolenghi2.jpg 731/665/4-jamie.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

7 užitečných rad, jak na odpalované těsto

21.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Sladké věnečky, větrníky, francouzské profiterolky a mnoho dalších dezertů, které mají jedno společné – jsou z odpalovaného těsta. Zdánlivě složité dezerty vás překvapí svou jednoduchostí, stačí se držet následujících rad a uvidíte, že se odpalované těsto povede.

(Nejen) pro chytré hospodyňky: Jak ušetřit čas i rodinný rozpočet

18.04.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Také se občas přistihnete, jak stojíte před otevřenou lednicí a v hlavě jako puzzle skládáte možné varianty toho, co by se z jejího obsahu dalo použít jako večeře pro rodinný klan? Rádi vaříte chutně, beze zbytků, zdravě a ekonomicky? Baví vás kulinářská inspirace a rádi zkoušíte nové postupy? Už nevíte, jak nadchnout náročnou rodinnou radu strávníků? Pak si přečtěte naše tipy v následujícím článku.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu! Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web