730/665/4-jamie.jpg

5 světových kuchařek, které vám nesmí chybět v knihovně

17.01.2017 | Redakce | Know-how

Také přemýšlíte každý den, co dobrého a ideálně i zdravého připravit sobě a své rodině? Pokud vám došla inspirace, zkuste otevřít pět kuchařek, které jsme my přečetli jedním dechem. Skvělé a lahodné pokrmy, rychle hotové a za pár desítek minut vonící na stole. Jamie Oliver, Yotam Ottolenghi, Ella Woodward, William David a Julia Gruber vám předvedou, jak skvělé může vaření být.

Jamie Oliver - Superfood hravě a zdravě

Téma zdravého životního stylu je dnes velmi populární a není divu, že se na něj zaměřují i světoví šéfkuchaři. Jamie Oliver je velkým propagátorem zdravého stravování a během své šestnáctileté televizní kariéry inspiroval miliony lidí ke změně životního stylu. Teď jeho recepty vychází v nové knize Superfood hravě a zdravě, která je složena ze skvlělých a hlavně rychlých zdravých jídel; od předkrmů, polévek, hlavních jídel či dezertů.

Yotam Ottolenghi - Jeruzalém

Už jeho první kniha Hojnost vzbudila nadšení a není divu, že se jí dostala jen kladných recenzí. Yotam Ottolenghi se teď vrátil v nové kuchařce Jeruzalém do svého dětství. Společně se Samim Tamimi znovu objevuje nádhernou vůní bylinek a chuť koření, dezertů a ovoce.

Ella Woodward - Lahodně s Ellou každý den

Už její debutová kuchařka Lahodně s Ellou zaznamenala obrovský úspěch. Ella Woodward trpí zvláštní poruchou, která jí nedovoluje konzumovat určité potraviny. Mladá dívka se ale ze své nemoci nehroutí, ale našla si kombinaci ingrediencí, po kterých jí je dobře. Ella vám pomůže připravit lahodné polévky, kaše, hlavní jídla i dezerty.

William R. David - Život bez pšenice: 30minutová kuchařka

Když vydal William R. David kuchařku Život bez pšenice, způsobil tím na gastronomické půdě poprask. Miliony lidí díky němu začalo žít zdravěji a ze svého jídelníčku vyřadili pšenici. Teď přichází s další knihou, která svým čtenářům poradí jak během 30 minut vykouzlit lahodné pokrmy. A samozřejmě bez pšenice.

Julia Gruber - 36 Smothies pro duši

Není se čemu divit, že oblíbenost smothie nápojů stálou stoupá. Tento záračný nápoj dokáže pohladit duši a pomoct tělu. Ale kdo má neustále vymýšlet zdravé kombinace ovoce a zeleniny? Právě v tuto chvíli přichází na řadu Julia Gruber, která pomůže vybrat ty nejlahodnější, ale zároveň nejzdravější smothie nejen z ovoce, zeleniny, ale i různých bylinek.

Fotogalerie

719/665/4-ellla.jpg 723/665/4-ivot_bez_p_enice_kucha_ka_ti.jpg 727/665/4-jerusalem_ottolenghi2.jpg 731/665/4-jamie.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

9 užitečných rad, jak správně (ne)vařit těstoviny

24.03.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Těstoviny jako základ italské kuchyně i jako rychlý oběd či večeře pro celou rodinu. Víte ale, jak je správně uvařit a jakých chyb se vyvarovat?

7 triků, jak připravit skvělé dušené maso

23.03.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Jsou kusy masa, které k dušení přímo vybízejí – líčka, kližka, krk, skvělý je i ořech, spodní šál nebo roštěnec. Ať už budete maso na ragú dělat v kuse, nakrájené na plátky nebo na kousky, tady je pár zásad, které byste měli dodržet.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web