738/245/4-94ryze.jpg

Ve jménu rýže

28.10.2015 | F.O.O.D. | Ingredience

Vyznáte se v rýži? Víte, co všechno se z ní vyrábí a k čemu je který druh vhodný? Odpovědi najdete v naše dnešním článku.

Rýže je jednou ze základních potravin, která doslova živí nejméně čtvrtinu obyvatel zeměkoule, a světově nejrozšířenější obilovinou. Věděli jste například, že se jí na světě denně uvaří a sní asi 530 milionů tun?

Rýže jako potravina se začala pěstovat v dnešním Thajsku už asi 4000 let před naším letopočtem, odtud se časem rozšířila do Číny a dalších asijských zemí a postupně i na jiné kontinenty. Dnes se pěstuje rýže také v Africe, je pilířem mimo jiné italské nebo jihoamerické kuchyně a ani v Evropě není tak docela popelkou.

Na sushi i k pití

V současnosti existuje na naší planetě více než 8000 druhů rýže, které se liší jak tvarem, tak barvou a pochopitelně i třeba obsahem škrobu anebo způsoby použití. U nás používáme rýži nejčastěji jako přílohu, vyrábí se z ní ovšem také mouka pro výrobu sladkých dezertů, je základem pro přípravu sushi nebo rýžových nudlí, rýžového papíru, rýžového vína saké či rýžové pálenky arak.

Rýži obecně rozdělujeme na loupanou a celozrnnou čili natural. Mezi nejznámější druhy patří dlouhozrnná basmati rýže používaná hlavně v Indii, kulatozrnná carnaroli a arborio (ideální pro přípravu italského rizota) nebo rýže jasmínová, která se pěstuje především v Thajsku. Možná jste se v obchodě setkali i s tzv. indiánskou rýží, která je z botanického hlediska pouze příbuznou rýže, nikoli jedním z jejích druhů.

Zdraví, které chutná

Rýže je nejen skvělou přílohou nebo součástí oblíbených sladkých i slaných jídel, ale také je prospěšná našemu zdraví. Je totiž přirozeně bezlepková, dobře stravitelná, obsahuje hlavně škroby a málo bílkovin, a tak bývá (samozřejmě ta loupaná) součástí šetřicích i redukčních diet. Rýže neloupaná neboli natural je naopak vhodným zdrojem vlákniny a také mnoha důležitých vitaminů (zejména B a E) a minerálních látek.


Vybrané druhy rýže

JASMÍNOVÁ RÝŽE může být jak bílá, tak červená, je podobná rýži basmati, při vaření i na talíři krásně voní po květinách a používá se nejvíce v čínské a thajské kuchyni.
ČERVENÁ RÝŽE není moc známá, ale je skvělá třeba do pilafů. Bývá také nazývána bhútánská, má načervenalá zrnka a příjemnou oříškovou chuť.
ČERNÁ RÝŽE je na pohled velice efektní a je oblíbená především v Číně, Koreji a Japonsku. Díky látkám v ní obsaženým jsou jí přisuzovány blahodárné účinky na zdraví, zejména v boji proti rakovině a volným radikálům.
LEPIVÁ RÝŽE obsahuje hodně škrobu, a tak je vhodná například pro výrobu asijských dezertů.


Článek vyšel v časopise F.O.O.D.

Fotogalerie

739/245/4-94ryze.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Potraviny, které spalují kalorie! Můžete jíst a zároveň hubnout? Potraviny, které spalují kalorie! Můžete jíst a zároveň hubnout?
Emma Watson prožívá noční můru, je totálně pod kontrolou Toma Hankse Emma Watson prožívá noční můru, je totálně pod kontrolou Toma Hankse
Těhotné a kojící ženy - jaké látky, vitamíny a minerály jsou potřebné? Těhotné a kojící ženy - jaké látky, vitamíny a minerály jsou potřebné?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web