393/667/4-istock_515811688.jpg

Tipy, jak poznat v restauraci dobrý steak

27.01.2017 | Redakce | Ingredience

Pořádný hovězí steak najdete dnes v každém jídelním lístku v každé restauraci. Ale ne všude můžete očekávat lahůdku, která rozhodně nepatří mezi ty nejlevnější položky na menu. S našimi tipy ale už určitě neuděláte krok vedle.

Maso je základ. První, co by vás mělo zajímat je z jakého masa bude steak připraven. Pokud vám toto není obsluha schopná vysvětlit či vám není schopna nabídnout stupně propečení masa, vydejte se na jídlo jinam. Dobrý steak je možný připravit za jakéhokoliv druhu masa - kromě hovězího i z vepřového, telecího, drůbežího, jehněčího, z divočiny či ryby. Maso se ale připravuje výhradě z hovězího, pokud toužíte po masu snů, vsaďte na svíčkovou.

Vhodnými masy jsou plemana Aberdeen Agnus, Shorthorn, Hereford či Charolais, který se prohánějí po Jižní Americe, ale v dnešní době se pěstují i v Česku. Vždy se ujistěte, že se jedná o maso dojných krav. Používají se i jalovice a býčci. Jejich maso patří k těm nejlepším. Za nejlepší maso platí svíčková, kterou umí připravit každý kuchař. Skvělý je ale také vysoký a nízký roštěnec.

Vidíte-li na mase stopy po paličce, maso zřejmě není dobře připravené. Mezi kuchaři je použití kuchařské paličky považováno za svatokrádež. K narušení textury masa bohatě postačí klouby prstů nebo hřbet otevření dlaně. Alfou a omegou je i stupeň propečenosti. Vybrat si můžete mezi very rare (pod upečnou kůrkou se skrývá až syrové maso), rare (maso má krustičku na povrchu, maso je růžové, střed syrový), medium rare (na povrchu křupavý, uvnitř plný šťávy, na řezu je maso lehce krvavé), medium (středně propečený steak, při dotyku pruží, na řezu je maso růžové) a well done (zcela propečený, při dotyku je pevný, na řezu je krémově až šedavě hnědý).

Fotogalerie

394/667/4-istock_515811688.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní! Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní!
Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari! Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari!
Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web