366/703/1-rhubarb.jpg

Rozmarná krasavice

20.06.2011 | F.O.O.D. | Ingredience

Technicky vzato jde o zeleninu, přesto se s rebarborou zachází jako s ovocem. Původně byla ceněna pro své léčivé vlastnosti, dnes je kulinárním miláčkem!

Domorodou Asiatku prý do Evropy přinesl Marco Polo, nikoli však jako potravinu,
nýbrž jako léčivku. Pověst léčivého zázraku napomohla i tomu, že se tehdy její cena vyšplhala oproti opiu na trojnásobek! Latinský název reveně Rheum barbarum bude ale asi co do určení původu pravděpodobnější – barbarské kmeny ji prý přinesly z oblastí podél Volhy, zvané římskými zeměpisci Rha. Vůči křehké krásce je ale toto pojmenování možná trošku drsné….

Gastro objev

Její křehké řapíky dosáhly obrovské obliby – u nás ovšem nejvíc v dobách našich babiček, kdy se slovo „rebarbora“ vyslovovalo jedním dechem se slovem „koláč“. Bohužel, dnes se s touto majestátní rostlinou setkáme v zahrádkách už velmi vzácně, zatímco rebarbora, která je k mání u zelinářů, bude s největší pravděpodobností dovážená a s ještě větší pravděpodobností rychlená. Gastronomický svět ale nasedl s revení už dávno do rychlodráhy a vymyslel řadu možností, aby uplatnil její chuť na pomezí sladké a kyselkavé i božsky křupavou konzistenci řapíku.

Křehká síla

Rebarbora je dítkem chladnějšího klimatu a ke zdárnému vývoji potřebuje zimní spánek, kdy si vytváří zásoby energie – ty se pak plnou parou projeví v gigantických a zdobných listech s typicky narůžovělým až purpurovým řapíkem. Pozor, sytě růžová barva o zralosti řapíku nic nevypovídá, je pouze odrazem pěstovaného druhu. Svěže sladký může tedy být i řapík úplně zelený.

Největšími milovníky rebarbory jsou Angličané, kteří přišli na způsob rychlení, uplatňovaný v již zmíněném Rebarborovém trojúhelníku v Yorkshire mezi městy Leeds, Bradford a Wakefield. Nejprve se rostlina nechá nabírat po dva roky sílu na poli. Pak se přenese do zateplené pěstírny, osvětlené pouze svíčkami! Mírné teplo a šerosvit přinutí rostliny, aby začaly rašit pomalu. Když se dostanou na světlo světa, mají řapíky jasně růžovou barvu, kterou si uchovají i po kuchyňské úpravě, a jsou velice sladké.

Unikátní tamní rebarboru oslavuje v únoru i Wakefieldský reveňový festival. V oblasti jsou stovky farem, jež zajišťují takřka veškerou britskou produkci. Roku 2010 se pak také Yorkshirská (při svíčkách) rychlená reveň zaslouženě dočkala ochranné známky původu.

Co v sobě skrývá

Reveň má velký obsah jablečné a citronové kyseliny, zato malý obsah vitaminu C. Na druhou stranu je výborným zdrojem vitaminů skupiny B. Má mnoho niacinu, který je dobrý pro krevní oběh a energii buněk, kyseliny pantothenové pro zdravou pokožku, vlasy a jako zdroj vitality a kyseliny listové pro krvetvorbu a posílení nervové soustavy. Ani vápník, draslík, mangan a vláknina nepřijdou zkrátka. Opatrnost při konzumaci se doporučuje lidem s problémy se žaludečními kyselinami a podrážděnou sliznicí žaludku a při náchylnosti k průjmům.

Na zřeteli je zapotřebí mít i jedovatost listů, které mají vysoký obsah kyseliny šťavelové – kuchyňsky se upravují pouze řapíky!

Fotogalerie

367/703/1-rhubarb.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Největší zdravotnická soutěž v ČR učí ordinace komunikovat s pacienty online Největší zdravotnická soutěž v ČR učí ordinace komunikovat s pacienty online
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web