154/979/ovecsyr_b.jpg

Ovčí a kozí sýry

24.05.2010 | F.O.O.D. | Ingredience

Dávno už si na nich nepochutnávají jenom bačové. Jejich chuťové i zdravotní benefity je opravňují k aspiracím na pochoutkový certifikát, stejně jako k pobytu ve sféře bio.

Ovčí a kozí sýry patří ze své podstaty mezi nejzdravější potraviny. Významnou součástí jídelníčku poskytovatelek mléka k jejich výrobě je tráva s květinami a třeba i horskými bylinkami – a na mléce to je rozhodně poznat.

Nejlepší mléko na výrobu kozího i ovčího sýra je jarní a letní. Vyhledávají je alergici, uplatní se při dietách a nemocech zažívacího ústrojí. Je snadno stravitelné, výborně chutná a má oproti kravskému mléku, na které existují i alergie, jiné složení tuku. Kozí mléko je svým složením dokonce i výbornou náhražkou mateřského mléka.

Kozí sýry se pak automaticky řadí mezi čerstvé přírodní produkty bez stabilizátorů v ekokvalitě, vhodné na přímou konzumaci i do kuchyně. Také ovčí sýry díky svému složení patří mezi jedny z nejzdravějších potravin. Neobsahují prakticky žádný živočišný tuk a lidský organismus využívá při trávení prakticky
stroprocentně jejich nutriční hodnoty.

Vážou na sebe cholesterol a bakterie v nich obsažené přispívají k ideálu střevní mikroflóry. Díky zvýšené poptávce po těchto produktech jsou k dostání nejen v prodejnách zdravé výživy, ale už také v některých supermarketech (příkladná je v tomto ohledu například Billa, kozí sýry tu najdete v řadě Naše Bio). Pro kozí či ovčí sýry si můžete zajet i přímo k výrobci. Některé z nich jsme pro vás vyhledali.

Text: EVA VŠETÍČKOVÁ, časopis F.O.O.D.

Fotogalerie

155/979/ovecsyr_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Silné chutě rýže

26.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Dnes už i v běžných obchodech narazíte na spoustu druhů rýže a každý se hodí na něco trochu jiného. Vychutnejte si s námi její nezapomenutelné podoby.

Exotické fíky - sladký poklad Středomoří

12.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Ve Středomoří je můžete ze stromu ochutnávat již v červnu. Exotické fíky z pozdní, tedy srpnové a zářijové sklizně, jsou ale nejsladší.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

8 věcí, na které se musíte zeptat partnera dřív, než si ho vezmete 8 věcí, na které se musíte zeptat partnera dřív, než si ho vezmete
Natálie Kotková vyhrála video blogerku roku a už letí do Washingtonu Natálie Kotková vyhrála video blogerku roku a už letí do Washingtonu
Jak se postarat o vánoční stromek, aby dlouho vydržel Jak se postarat o vánoční stromek, aby dlouho vydržel
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web