154/979/ovecsyr_b.jpg

Ovčí a kozí sýry

24.05.2010 | F.O.O.D. | Ingredience

Dávno už si na nich nepochutnávají jenom bačové. Jejich chuťové i zdravotní benefity je opravňují k aspiracím na pochoutkový certifikát, stejně jako k pobytu ve sféře bio.

Ovčí a kozí sýry patří ze své podstaty mezi nejzdravější potraviny. Významnou součástí jídelníčku poskytovatelek mléka k jejich výrobě je tráva s květinami a třeba i horskými bylinkami – a na mléce to je rozhodně poznat.

Nejlepší mléko na výrobu kozího i ovčího sýra je jarní a letní. Vyhledávají je alergici, uplatní se při dietách a nemocech zažívacího ústrojí. Je snadno stravitelné, výborně chutná a má oproti kravskému mléku, na které existují i alergie, jiné složení tuku. Kozí mléko je svým složením dokonce i výbornou náhražkou mateřského mléka.

Kozí sýry se pak automaticky řadí mezi čerstvé přírodní produkty bez stabilizátorů v ekokvalitě, vhodné na přímou konzumaci i do kuchyně. Také ovčí sýry díky svému složení patří mezi jedny z nejzdravějších potravin. Neobsahují prakticky žádný živočišný tuk a lidský organismus využívá při trávení prakticky
stroprocentně jejich nutriční hodnoty.

Vážou na sebe cholesterol a bakterie v nich obsažené přispívají k ideálu střevní mikroflóry. Díky zvýšené poptávce po těchto produktech jsou k dostání nejen v prodejnách zdravé výživy, ale už také v některých supermarketech (příkladná je v tomto ohledu například Billa, kozí sýry tu najdete v řadě Naše Bio). Pro kozí či ovčí sýry si můžete zajet i přímo k výrobci. Některé z nich jsme pro vás vyhledali.

Text: EVA VŠETÍČKOVÁ, časopis F.O.O.D.

Fotogalerie

155/979/ovecsyr_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít! Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít!
Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily? Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily?
Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web