154/979/ovecsyr_b.jpg

Ovčí a kozí sýry

24.05.2010 | F.O.O.D. | Ingredience

Dávno už si na nich nepochutnávají jenom bačové. Jejich chuťové i zdravotní benefity je opravňují k aspiracím na pochoutkový certifikát, stejně jako k pobytu ve sféře bio.

Ovčí a kozí sýry patří ze své podstaty mezi nejzdravější potraviny. Významnou součástí jídelníčku poskytovatelek mléka k jejich výrobě je tráva s květinami a třeba i horskými bylinkami – a na mléce to je rozhodně poznat.

Nejlepší mléko na výrobu kozího i ovčího sýra je jarní a letní. Vyhledávají je alergici, uplatní se při dietách a nemocech zažívacího ústrojí. Je snadno stravitelné, výborně chutná a má oproti kravskému mléku, na které existují i alergie, jiné složení tuku. Kozí mléko je svým složením dokonce i výbornou náhražkou mateřského mléka.

Kozí sýry se pak automaticky řadí mezi čerstvé přírodní produkty bez stabilizátorů v ekokvalitě, vhodné na přímou konzumaci i do kuchyně. Také ovčí sýry díky svému složení patří mezi jedny z nejzdravějších potravin. Neobsahují prakticky žádný živočišný tuk a lidský organismus využívá při trávení prakticky
stroprocentně jejich nutriční hodnoty.

Vážou na sebe cholesterol a bakterie v nich obsažené přispívají k ideálu střevní mikroflóry. Díky zvýšené poptávce po těchto produktech jsou k dostání nejen v prodejnách zdravé výživy, ale už také v některých supermarketech (příkladná je v tomto ohledu například Billa, kozí sýry tu najdete v řadě Naše Bio). Pro kozí či ovčí sýry si můžete zajet i přímo k výrobci. Některé z nich jsme pro vás vyhledali.

Text: EVA VŠETÍČKOVÁ, časopis F.O.O.D.

Fotogalerie

155/979/ovecsyr_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

V hlavní roli žampiony: Krém, paštika i houbový chlebíček

23.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Jsou tak dostupné, že je ani nesušíme do zásoby. Žampionů je ale tolik variant, že nás to občas může překvapit. Pojďme se jim podívat pod kloboučky.

Rozlouskněte tajemství ořechů a semínek

12.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Skoro žádné pečení se neobejde bez vlašských ořechů a mandlí. Rádi používáme i lískové oříšky. Co ale přijít na kloub tajemství dalších oříšků a semínek a vyměnit starou klasiku za stejně zdravou alternativu?

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nehubnete? Můžete si za to sama! Výmluvy, na které už to neuhrajete Nehubnete? Můžete si za to sama! Výmluvy, na které už to neuhrajete
Dcera Dády a Felixe Slováčka o tom, jak prožívá rozvod svých rodičů! Dcera Dády a Felixe Slováčka o tom, jak prožívá rozvod svých rodičů!
Tento týden v Ulici: Adriana vyhodí Eddieho z Coolny a znovu sáhne po drogách! Tento týden v Ulici: Adriana vyhodí Eddieho z Coolny a znovu sáhne po drogách!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web