074/979/meloun_b.jpg

Melounové osvěžení

01.02.2010 | Redakce | Ingredience

Jsou lidé, kteří dokážou spořádat celý meloun na posezení. Není divu. Je to velká lahůdka, zejména v horkých letních dnech plná osvěžení a zdraví. Název meloun pochází z řečtiny a znamená "velké jablko".

První chutné plody pěstovali již v době Peršané. Z Asie se potom plody dostaly do Evropy přes Itálii, kde se jejich vyobrazení vyskytuje například na kresbách v Pompejích. Když v roce 1495 francouzský král Karel VIII. dobil při svém italském tažení Neapol, přivezl do své vlasti mezi jinými i cukrové melouny, které se potom pěstovaly převážně v zahradách zámku Cantaluppe. K nám se dovážejí z Itálie, Španělska, Řecka, Kypru a Izraele.

Melounů je mnoho typů, lze je rozdělit podle tvaru a barvy. I když je lidé většinou pokládají za ovoce, u nás je řadíme do zeleniny plodové. Patří do čeledi tykvovitých jako okurky nebo tykve. Jednoleté plazivé nebo popínavé rostliny se dělí na dvě hlavní skupiny: vodní melouny a cukrové melouny. Oba druhy se pěstují ve všech teplejších zemích po celém světě.

Vodní meloun

- u nás nejoblíbenější a nejznámější. Vodní melouny pocházejí především ze stepí středo- a jiho- afrických. Mají tmavě zelenou slupku a živě červenou vodnatou dužinu s černými jadérky rozmístěnými v celé dužině. Vodní meloouny dosahují váhy až 15 kg, ale nejkvalitnější a nejchutnější bývají plody váhy kolem 2 kg. Vodní meloun je zvláště osvěžující, obsahuje 91% vody a jeho energetické hodnota je asi 140 kJ. Vodní meloun je u nás k dostání od léta do začátku podzimu. Je kulatý nebo podlouhý, za plné zralosti má slupku sytě zelenou nebo zelenošedou, naspodu někdy žlutou.

Cukrové melouny

- jsou menší, žluté až zelenavé plody se světlezelenou až oranžověčervenou dužinou. Pravlastí cukrových melounů jsou tropy a subtropy jihovýchodní Asie a Afriky. Semena cukrových melounů jsou soustředěna v dužině uprostřed, takže je lze snadno vyjmout. V porovnání s melouny vodními jsou ty cukrové aromatičtější, mají poměrně vysoký obsah cukru, energetický obsah 100 g dužiny je asi 230 kJ. Je mnoho odrůd cukrových melounů, členěných podle vzhledu slupky, barvy a chuti dužiny.

Jak si meloun vychutnat

Meloun se pojídá syrový buď jako předkrm, nebo na závěr jídla jako moučník. V létě, jsou-li dobře vychlazené, výborně zahánějí žízeň nebo se hodí k přípravě bowlí, jsou vhodné do ovocných salátů, chutnají s okyseleným octovým dresinkem a jsou také ideálním doplňkem nakrájené šunky, drůbežího či krabího salátu. Z rozmixované melounové dužiny lze připravit i osvěžující sorbet nebo ledový pohár.

Cukrové melouny je třeba rozříznout a z jejich středů vyjmout zrnka. Půlky se potom rozkrájejí na řezy, a ty se pojídají vidličkou a nožem. Jiný způsob je z řezů oloupat kůru a dužinu podávat nakrájenou na kostky, z celých plodů lze také vykrajovat kuličky. Všechny druhy melounových šťáv jsou mimořádně prospěšné, zvláště chceme-li se podrobit dietní kůře. Obsah vody v melounech se pohybuje mezi 90% - 93% a je závislý na druhu melounu. Melounové šťávy jsou bohaté na sodík a poměr alkalických prvků ke kyselým je 3:1. Obsahují malé množství lehce stravitelné celulózy. Pro svůj močopudný účinek jsou zvláště vhodné při ledvinových poruchách. V některých případech je vhodné přidat k melounové šťáve malé množství citronové šťávy, ale nikdy se nemá přidávat cukr nebo sůl.

Fotogalerie

075/979/meloun_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Plné, nebo úzké: Co o vaší povaze vypovídá tvar rtů? Plné, nebo úzké: Co o vaší povaze vypovídá tvar rtů?
Vědci varují ženy před nošením podprsenek. Vážně jsou nebezpečné? Vědci varují ženy před nošením podprsenek. Vážně jsou nebezpečné?
5 zásadních pravidel sexu s kamarádem! Hlavně u něj nepřespávejte! 5 zásadních pravidel sexu s kamarádem! Hlavně u něj nepřespávejte!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web