034/979/zmrzlina_b.jpg

Ledové pokušení

01.02.2010 | Redakce | Ingredience

Historie zmrzliny sahá až ke starých Řekům. Ti k přípravě této pochoutky prý používali sníh z Olympu, který obohacovali medem, ovocnými šťávami a vínem. Hippokrates ji připisoval blahodárné a povzbuzující vlastnosti. Také Alexandr Veliký věděl o skvělých účincích ledového pokrmu bohů, proto jím posiloval své vojáky před každým tažením.

Mýtů o tom, jak se zmrzlina dostala do Evropy je několik. Podle některých přivezl recept na její přípravu italský cestovatel Marco Polo ze své objevné cesty do Číny. Problémem oné doby však bylo, že led příliš rychle roztál. Teprve v 16. století se podařilo vyrobit umělé chlazení za pomocí ledku, čímž histrorie výroby zmrzliny vstoupila do rozhodující fáze.

Jen díky tomu mohl věhlasný Patissier Buentalentis udělat z ovocného sorbetu, který připravil na svatbu Kateřiny Medicejské v roce1533, skutečnou kulinářskou událost. Francouzský šéfkuchař pak představil neobyčejnou lahůdku na anglickém královském dvoře Charlesovi I. Ten ale svému vrchnímu kuchaři nařídil, aby její tajemství nikomu neprozradil. Když však Charles I.v roce 1649 přišel o hlavu, další utajování již nemělo smysl.

Zmrzlina dobyla Evropu a o dvě století později ji znal celý svět. Dalším mezníkem je rok 1845. Tehdy američanka Nancy Johnson vynalezla důmyslný mechanismus s klikou - první stroj na výrobu zmrzliny. O pět let později vznikla první velkovýrobna zmrzliny v Baltimoru. Syrského přistěhovalce Ernesta Hamwaie, který prodával dorty pak napadalo stočit dortovou oplatku do kornoutku. V roce 1930 byl představen suchý led.

Původní výsada šlechty se tak změnila na světovou pochoutku číslo jedna.

Fotogalerie

035/979/zmrzlina_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Rozlouskněte tajemství ořechů a semínek

12.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Skoro žádné pečení se neobejde bez vlašských ořechů a mandlí. Rádi používáme i lískové oříšky. Co ale přijít na kloub tajemství dalších oříšků a semínek a vyměnit starou klasiku za stejně zdravou alternativu?

Losos na asijský způsob 6x jinak

12.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Losos je u nás velmi oblíbenou surovinou, jeho kuchyňská úprava se ale většinou omezí na filety z trouby nebo z pánve. Losos má ale mnohem větší a rozmanitější využití. Nechte se proto, stejně jako my, inspirovat východními kuchyněmi, kde lososa zbožňují a nedovedou si bez něj svůj jídelníček představit.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 typů oblečení, kterých byste se měla okamžitě zbavit! 5 typů oblečení, kterých byste se měla okamžitě zbavit!
Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe, než to dovede on sám? Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe, než to dovede on sám?
Hubnutí a oxytocin: Proč se zamilovaným a spokojeným lidem hubne líp? Hubnutí a oxytocin: Proč se zamilovaným a spokojeným lidem hubne líp?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web