034/979/zmrzlina_b.jpg

Ledové pokušení

01.02.2010 | Redakce | Ingredience

Historie zmrzliny sahá až ke starých Řekům. Ti k přípravě této pochoutky prý používali sníh z Olympu, který obohacovali medem, ovocnými šťávami a vínem. Hippokrates ji připisoval blahodárné a povzbuzující vlastnosti. Také Alexandr Veliký věděl o skvělých účincích ledového pokrmu bohů, proto jím posiloval své vojáky před každým tažením.

Mýtů o tom, jak se zmrzlina dostala do Evropy je několik. Podle některých přivezl recept na její přípravu italský cestovatel Marco Polo ze své objevné cesty do Číny. Problémem oné doby však bylo, že led příliš rychle roztál. Teprve v 16. století se podařilo vyrobit umělé chlazení za pomocí ledku, čímž histrorie výroby zmrzliny vstoupila do rozhodující fáze.

Jen díky tomu mohl věhlasný Patissier Buentalentis udělat z ovocného sorbetu, který připravil na svatbu Kateřiny Medicejské v roce1533, skutečnou kulinářskou událost. Francouzský šéfkuchař pak představil neobyčejnou lahůdku na anglickém královském dvoře Charlesovi I. Ten ale svému vrchnímu kuchaři nařídil, aby její tajemství nikomu neprozradil. Když však Charles I.v roce 1649 přišel o hlavu, další utajování již nemělo smysl.

Zmrzlina dobyla Evropu a o dvě století později ji znal celý svět. Dalším mezníkem je rok 1845. Tehdy američanka Nancy Johnson vynalezla důmyslný mechanismus s klikou - první stroj na výrobu zmrzliny. O pět let později vznikla první velkovýrobna zmrzliny v Baltimoru. Syrského přistěhovalce Ernesta Hamwaie, který prodával dorty pak napadalo stočit dortovou oplatku do kornoutku. V roce 1930 byl představen suchý led.

Původní výsada šlechty se tak změnila na světovou pochoutku číslo jedna.

Fotogalerie

035/979/zmrzlina_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Jak vybrat brambory na vánoční salát?

08.12.2016 | Redakce | Rubrika: Ingredience

O tom, jak připravit dokonalý bramborový salát, jsme psali minule. Tentokrát se podíváme na to, jaké brambory jsou na jeho přípravu vhodné a kterou odrůdu použít. Nákupem vás provede Jiří Konhefr, spolumajitel řetězce Food Story.

Silné chutě rýže

26.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Dnes už i v běžných obchodech narazíte na spoustu druhů rýže a každý se hodí na něco trochu jiného. Vychutnejte si s námi její nezapomenutelné podoby.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Horoskop na další týden: Krysy zazáří v práci a Koňům splní partner tajné přání Horoskop na další týden: Krysy zazáří v práci a Koňům splní partner tajné přání
Nahá jóga: Podívejte se na dechberoucí fotografie! Nahá jóga: Podívejte se na dechberoucí fotografie!
Jeden lék, mnoho podob: Kdy užít pilulku, kdy sirup a kdy třeba čípek? Jeden lék, mnoho podob: Kdy užít pilulku, kdy sirup a kdy třeba čípek?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web