890/978/kapr_b.jpg

Jak vybrat vánočního kapra

01.02.2010 | Redakce | Ingredience

Na ulicích se již objevují typicky předvánoční stánky s káděmi plnými ryb. Při nákupu štedrovečeního kapříka v obchodě či stánku bychom ale měli být obezřetní. Kapr nesmí mít žádnou zjevnou deformaci těla, zakalené oči a uvolněné šupiny, poranění zasahující do svaloviny nebo kostí hlavy a mechanické poškození, které by přesahovalo 10 % těla. Vtiskneme-li do svaloviny prst, musí otisk okamžitě zmizet, a to i po usmrcení ryby...

1. Kapr nesmí mít žádnou zjevnou deformaci těla, zakalené oči a uvolněné šupiny, poranění zasahující do svaloviny nebo kostí hlavy a mechanické poškození, které by přesahovalo 10 % těla. Vtiskneme-li do svaloviny prst, musí otisk okamžitě zmizet, a to i po usmrcení ryby.

2. Nejkvalitnější a zároveň také nejchutnější jsou kapři střední velikosti - zhruba 1,5 - 2,2 kg.

3. Všechny sladkovodní ryby se musí prodávat živé. Jak poznáte udušenou rybu? Podle křečovitě otevřených úst, odstávajících žeber a ploutví. Žábry jsou silně překrvené, pokožka bledá. Hlenovitý povrch na žábrách svědčí o znečištění vody.

4. Chceme-li kapra krátkodobě uchovat živého ve vaně pro potěchu dětí, musíme mu zajistit vodu co nejnižší teploty a dostatečně obohacenou kyslíkem.

5. Nevykuchané mrtvé ryby můžeme uchovávat v chladničce při teplotě do 4 °C, ale ne déle jak 12 hodin.

6. Kupujeme-li rybu chlazenou nebo zmrazenou, nesmí mít šupiny, vnitřnosti, hlavu, hřbetní a ocasní ploutve.

7. Rozhodnete-li se vrátit vánočního kapříka zpět do rybníka, dobře si prohlédněte, protože tam přežije jen 100 % zdravá ryba.

Fotogalerie

891/978/kapr_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Jak vybrat brambory na vánoční salát?

08.12.2016 | Redakce | Rubrika: Ingredience

O tom, jak připravit dokonalý bramborový salát, jsme psali minule. Tentokrát se podíváme na to, jaké brambory jsou na jeho přípravu vhodné a kterou odrůdu použít. Nákupem vás provede Jiří Konhefr, spolumajitel řetězce Food Story.

Silné chutě rýže

26.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Dnes už i v běžných obchodech narazíte na spoustu druhů rýže a každý se hodí na něco trochu jiného. Vychutnejte si s námi její nezapomenutelné podoby.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

10 dárků, které ženy za žádnou cenu nechtějí najít pod stromečkem 10 dárků, které ženy za žádnou cenu nechtějí najít pod stromečkem
VIDEO: Získejte uhrančivý pohled jako Karolína Mališová VIDEO: Získejte uhrančivý pohled jako Karolína Mališová
Revoluce ve vyhledávání nemovitostí v České republice Revoluce ve vyhledávání nemovitostí v České republice
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web