595/661/4-z_ceskych_dvorku.JPG

Jak na svatomartinskou husu?

22.12.2016 | F.O.O.D. | Ingredience

Celý rok se těšíte na baculatou martinskou husu? Potom patříte mezi znalce, kteří vědí, že právě v tomto čase bude nejchutnější. Podobně je na tom i kachna.

Na počátku byla husa. Podle dochovaných pramenů běhala po českých dvorcích jako první vodní drůbež. Také bývala nejčastěji chovaná a šlechtěná. Nejslavnější recept - pečená svatomartinská husa - byl odjakživa zlatým hřebem rozpustilých hodů, jimiž končil zemědělský rok, sedláci se loučili s čeledíny, kteří od nich dostávali výslužku, a všichni se chystali na rozjímavý čas adventu. Vážou se k ní dvě legendy. Podle první husy kejháním prozradily úkryt sv. Martina před jeho jmenováním biskupem, podle druhé rušily svatomartinskou mši. Ať to bylo jakkoli, ortel zněl stejně: Na pekáč!

"Nová" husa

Koncem srpna jsou k odběru méně tučné mladé husy a kachny s vyšším podílem bílkovin a minerálních látek, s podzimem statnější sádelnatá drůběž. Zejména husy jsou v období sv. Martina v ideální kondici na porážku. Dnešní husy mají nutričnější hodnotnější, méně tučné maso a jejich hmotnost by po upečení neměla klesnout pod 70% původní váhy. Je to dáno optimálním složením krmných směsí a tím, že se již nesmí prakticky drasticky docpávat. Stále oblíbenější jsou i kachny. Kratší doba pečení, možnost širokého využití včetně polévek a menší velikost, která vyhovuje, když se u stole sejde méně lidí, to jsou jejich hlavní bonusy.

Jak nepřijít o šťávu

Pokud máte mraženou drůbež, rozmrazujte ji při teplotě okolo 4 °C. Jen tak maso postupně vstřebá rozpouštějící se zkrystalizovanou šťávu a při pečení se hned tak nevysuší.

Fotogalerie

596/661/4-z_ceskych_dvorku.JPG
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu! Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web