595/661/4-z_ceskych_dvorku.JPG

Jak na svatomartinskou husu?

22.12.2016 | F.O.O.D. | Ingredience

Celý rok se těšíte na baculatou martinskou husu? Potom patříte mezi znalce, kteří vědí, že právě v tomto čase bude nejchutnější. Podobně je na tom i kachna.

Na počátku byla husa. Podle dochovaných pramenů běhala po českých dvorcích jako první vodní drůbež. Také bývala nejčastěji chovaná a šlechtěná. Nejslavnější recept - pečená svatomartinská husa - byl odjakživa zlatým hřebem rozpustilých hodů, jimiž končil zemědělský rok, sedláci se loučili s čeledíny, kteří od nich dostávali výslužku, a všichni se chystali na rozjímavý čas adventu. Vážou se k ní dvě legendy. Podle první husy kejháním prozradily úkryt sv. Martina před jeho jmenováním biskupem, podle druhé rušily svatomartinskou mši. Ať to bylo jakkoli, ortel zněl stejně: Na pekáč!

"Nová" husa

Koncem srpna jsou k odběru méně tučné mladé husy a kachny s vyšším podílem bílkovin a minerálních látek, s podzimem statnější sádelnatá drůběž. Zejména husy jsou v období sv. Martina v ideální kondici na porážku. Dnešní husy mají nutričnější hodnotnější, méně tučné maso a jejich hmotnost by po upečení neměla klesnout pod 70% původní váhy. Je to dáno optimálním složením krmných směsí a tím, že se již nesmí prakticky drasticky docpávat. Stále oblíbenější jsou i kachny. Kratší doba pečení, možnost širokého využití včetně polévek a menší velikost, která vyhovuje, když se u stole sejde méně lidí, to jsou jejich hlavní bonusy.

Jak nepřijít o šťávu

Pokud máte mraženou drůbež, rozmrazujte ji při teplotě okolo 4 °C. Jen tak maso postupně vstřebá rozpouštějící se zkrystalizovanou šťávu a při pečení se hned tak nevysuší.

Fotogalerie

596/661/4-z_ceskych_dvorku.JPG
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Jak snadno oloupat česnek? Pomocí misky nebo v mikrovlnce!

16.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Myslíte si, že česnek lze oloupat jen pomocí nože? My vám dokážeme, že to jde hned několika způsoby a navíc snadno a rychle.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web