599/661/4-husa_v_souletu.JPG

Husa nebo kachna? 3 recepty na podzimní hodování

22.12.2016 | F.O.O.D. | Ingredience

Husa nebo kachna? To může být o listopadových hodech nelehká otázka. Nejlépe obě, zní labužníkova odpověď.

1. HUSA V ŠOULETU

Šoulet je židovské jídlo, které se připravuje z luštěnin, jako jsou fazole, cizrna, sója, hrách a přidat můžete také kroupy. Šoulet se připravuje o nejznámějším židovském svátku jakým je „šábes“, který se slaví každý týden od pátečního do sobotního večera. Vy si tak můžete udělat malý svátek společně se skvěle upečenou husou.

2. KALDOUN S JÁTROVÝMI KNEDLÍČKY

Tradiční polévka zvaná kaldoun se podávala na sváteční tabuli za dob rakousko - uherské monarchie, když se pekla husa nebo kachna. Mělo to svoji logiku - vnitřnosti a odřezky opeřence, které neputovaly na pekáč, se použily na polévku (játra, srdce, krk, křídla).

3. KACHNA S ROZINKOVÝM ZELÍM

Knedlo-vepřo-zelo patří mezi nejoblíbenější české pokrmy. V našem případě nahradíme vepříka kachnou a do zelí zapracujeme i rozinky. Vznikne jedinečná chuť, na kterou nezapomenete během celého slavnostního oběda.

Fotogalerie

600/661/4-husa_v_souletu.JPG
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Poznáte kvalitní čokoládu? 3 tipy, jak se vyhnout náhražkám plným cukru!

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Mírní stres, přináší radost v podobě hormonu štěstí a nikdy se jí nepřejíte. Ano, řeč je o čokoládě! Naučte se, jak ji vybírat a jak jednoduše poznat, že se jedná o kvalitní výrobek.

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky? 5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky?
Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat! Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat!
Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak? Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web