331/337/2-shutterstock_104895707.jpg

Do lesa a na zahradu

18.06.2012 | Jitka Rákosníková | Ingredience

Drobné ovoce, podle tvaru zvané také bobulové, nám dává také první a možná i největší radost z plodů, které uzrály přirozeně a v našich podmínkách. Využijte v počínajícím létě jejich nádherné chuti a svěžesti!

Léčebné vlastnosti jahod byly známy už ve starověkém Římě. Již středně velká porce (asi 300 g) dodá tělu dvojnásobek doporučené denní dávky vitaminu C, podporujícího funkci imunitního systému. Jsou bohaté na vlákninu, zajišťující zdraví trávicího traktu. Kromě toho obsahují kyselinu elagovou, která se podílí na likvidaci škodlivých látek pronikajících do lidského těla se znečištěným vzduchem. Kyselina pantothenová (vitamin B5) zvyšuje naši odolnost vůči stresu a únavě, předchází vzniku vrásek, zrychluje hojení ran a pomáhá odstranit křeče v nohou.

O prospěšnosti požívání malin jistě nikdo nepochybuje. Kromě toho, že báječně chutnají, snižují hladinu cholesterolu v krvi, zlepšují trávení a zbavují organismus škodlivin. V lidovém léčitelství jimi snižují horečku. Stejně jako ostatní bobuloviny jsou maliny bohaté na antokyany – antioxidanty pomáhající ničit nežádoucí mikroorganismy. Také rybíz přináší našemu tělu nepopiratelné benefity. Kromě množství vitaminu C obsahují rutin, významný podpůrný prostředek pro naše cévy, z vitaminů skupiny B pak kyselinu pantothenovou a niacim prospěšný pro nervy, vlasy a kůži.


(Foto: Jörn Rynio, Shutterstock.com)
(Produkce: Kerstin Gorn)
(Food styling: Petra Speckmann)
(Dekor styling: Michaela Suchy)

Fotogalerie

332/337/2-shutterstock_104895707.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Silné chutě rýže

26.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Dnes už i v běžných obchodech narazíte na spoustu druhů rýže a každý se hodí na něco trochu jiného. Vychutnejte si s námi její nezapomenutelné podoby.

Exotické fíky - sladký poklad Středomoří

12.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Ve Středomoří je můžete ze stromu ochutnávat již v červnu. Exotické fíky z pozdní, tedy srpnové a zářijové sklizně, jsou ale nejsladší.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Krásná pleť bez vrásek? Jezte brokolici a mandle! Krásná pleť bez vrásek? Jezte brokolici a mandle!
Největší mýty o mase a hubnutí: Je plné antibiotik a barva hraje roli Největší mýty o mase a hubnutí: Je plné antibiotik a barva hraje roli
Jak zažít orgasmus, který bude trvat celou dlouhou minutu Jak zažít orgasmus, který bude trvat celou dlouhou minutu
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web