134/979/zelinek_b.jpg

Ve zdravém těle zdravý duch

21.04.2010 | F.O.O.D. | Gourmet

„Jez vždy střídmě, tedy jen tolik, pokud ti to zdrávo. Uvaž také, zda vše, co ti chutná, i dobře strávíš,“ míní Anuše Kejřová, klasik české (i bezmasé) kuchyně. Souhlasíme.

Dobrou zprávou pro všechny milovníky odlehčené a bezmasé letní kuchyně je, že existuje bezpočet receptů, které připravovaly pro své blízké už naše prababičky. Připravili jsme pro vás výběr z těch, které snadno připravíte a ke kterým se budete určitě znovu vracet…

Co je doma…

Otázka zdravého životního stylu, byť zdaleka ne tak propracovaná a s tak širokým dosahem, přicházela na pořad dne už po první světové válce. Řečeno dnešní terminologií byla v tomto směru ikonou královéhradecká učitelka vaření, majitelka a zakladatelka koncesované kuchařské školy a autorka mnoha kuchařských knih Anuše Kejřová.

Ta v té době dokonce vydala nejdříve Polovegetariánskou zdravotní kuchařku a poté Českou vegetariánskou kuchařku. V jejím úvodu psala: „V našem státu pěstuje se mnoho zeleniny a ovoce, které často nemajíce dostatečného odbytu v našich domácnostech, vyváží se za levný peníz do ciziny, což jest jistě na škodu, s kterou nutno počítati.“

O prospěšnosti zeleninových jídel také říká: „Vždyť správně volená a dobře upravená strava vegetariánská jest nejen velice lehko stravitelná, vydatná, ale také poměrně mnohem levnější nežli strava masitá!“ Značný prostor bezmasým jídlům věnují všechny české dobové kuchařky a dokazují tak, jak zbytečné a smutné bylo pozdější zredukování využití zeleniny na několik salátů a smažených jídel.

Léto je roh hojnosti

Sáhneme-li si do svědomí i dnes, nejspíš zjistíme, že léto oslavujeme pravda poměrně širokou škálou různých salátů, ale máme-li si vzpomenout na teplé bezmasé jídlo, bude to smažený sýr s bramborami, smažený květák či ovocné knedlíky. Proto je dobré připomenout, že tu jsou skvělé recepty s využitím tuzemské zeleniny a ovoce, ze kterých je možné sestavit celá menu.

Stačí jen v sezoně navštěvovat pravidelně farmářská tržiště, která jen v Praze přibývají jako houby po dešti, při procházce v přírodě mít možnost nasbírat si v lese borůvky, maliny či ostružiny a u babičky, kamarádky či na vlastní zahrádce poznávat a využívat různé bylinky, které dokážou s úspěchem nahradit část soli.

Blýskání na lepší časy

Kromě iniciativy, která je vyvíjena ohledně návratů trhů s čerstvou tuzemskou zeleninou a ovocem do českých měst, se začíná blýskat na lepší časy i v oblasti organicky pěstované produkce (o biozelenině se více dozvíte na str. 31).

Chvályhodnou iniciativou je také existence integrovaného systému produkce zeleniny, IPZ. Farmáři, sdružení v Zelinářské unii Čech a Moravy, bojují proti záplavě levných přebytků dovážených k nám za dumpingové ceny kvalitou a apelováním na zdravý rozum.

Produkce podléhá velmi přísné kvalitativní kontrole, je při ní používáno jen nezbytné množství hnojiv a ošetřujících látek a dostává se díky krátkosti přepravy do obchodů čerstvá – a místní.

Certifikát IPZ je udělován až po dvouleté zkušební lhůtě a pouze na rok. Poohlédněte se po něm, například v supermarketech Penny Market a Billa, více se dozvíte také na www.youtube.com/pennymarketcz.

Text: EVA VŠETÍČKOVÁ, časopis F.O.O.D. Foto: KAREL KITA

Fotogalerie

135/979/zelinek_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Cukroví podle čtenářů: 5 sladkých receptů, které musíte vyzkoušet

05.12.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Vybrali jsme pro vás lahodných 5 receptů na vánoční cukroví, podle kterých pravidelně pečete. Nechybí sladká klasika v podobě vanilkových rohlíčků, ani čokoládové pralinky, které můžete darovat nejenom k Vánocům.

Rychlé cukroví? Časopis F.O.O.D. radí, jak na něj!

30.11.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Druhá adventní neděle se blíží a s ní i vánoční svátky, čas klidu, pohody a sladkého cukroví. Naučte se ho péct jako profesionál podle 4 osvědčených a rychlých receptů, které pro vás každoročně připravuje časopis F.O.O.D. pod vedením nejzkušenějších cukrářů a kuchařů.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Pacientů s HIV stále přibývá: V Praze hrozí epidemie! Jak se nemoci vyhnout? Pacientů s HIV stále přibývá: V Praze hrozí epidemie! Jak se nemoci vyhnout?
Vánoce podle feng-šuej: Jak na to, aby se vás držely peníze a pohoda Vánoce podle feng-šuej: Jak na to, aby se vás držely peníze a pohoda
Co se zásnubním prstenem, když ze svatby sejde? Co se zásnubním prstenem, když ze svatby sejde?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web