265/680/4-profimedia_0276964164.jpg

Tradiční Velikonoce: Co nesmí chybět na českém stole?

08.04.2017 | Redakce | Gourmet

Spousta z nás si bez beránka a dalších pokrmů velikonoční tabuli nedokáže představit, ale známe jejich význam? Podívejte se s námi na několik z našich nejznámějších.

Mazanec

Tradiční velikonoční jídlo se jedlo na Bílou sobotu. Jeho těsto je podobné jako na vánočku s rozdílem přidání pár vajec navíc, aby výsledek byl jemnější. Kořeny tohoto pečiva sahají až do 15. století a je nejstarším doloženým velikonočním pečivem u nás. Velice záleželo, jak je rodina majetná, dřív se mazanec nepekl s cukrem, nýbrž se sladkou smetanou. Mazanec by se měl vždy naříznout křížem jako vzpomínka na Krystovu smrt na kříži.

Beránek

Beránek je připravován z kynutého, piškotového či třeného těsta. Je plněn kandovaným ovocem a mandlemi. Těsto pečeme v k tomu určené formě, beránka poté bohatě pocukrujeme. Místo našeho sladkého beránka se jedlo skopové, ale kvůli ústupu chovu se maso nahradilo sladkým těstem. Beránek má symbolizovat Ježíše Krista a jeho oběť pro lid a spasení světa a dřív se dokonce nechával posvětit v kostele.

Jidáše

Jidáše jsou ze sladkého kynutého těsta, většinou polité medem. Jedli se na Zelený čtvrtek a mají symbolizovat Jidášovu smrt oběšením i svým tvarem připomínají svinutý provaz. Kdo snědl pečivo před východem slunce, byl chráněný před uštknutím hadů a žihadly vos.

Nádivka

Neboli hlavička, což je lidový název pro velikonoční nádivku. Název vznikl podle názvu masa z telecí hlavy. Jedná se o tradiční velikonoční pokrm, který obsahuje kopřivy a další byliny. V dřívějších dobách se připravovala bez pečiva, základ tvořilo svářené mléko s krupicí a měla se připravovat ze tří druhů masa.

Fotogalerie

262/680/4-profimedia_0035564738.jpg 270/680/4-profimedia_0121358029.jpg 274/680/4-profimedia_0155594769.jpg 266/680/4-profimedia_0276964164.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Zdravé mlsání u filmu? Vyzkoušejte cuketové lupínky nebo sušenky z banánů!

28.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Večerní relax u filmu nebo televize se většinou neobejde bez popcornu a drobných chuťovek, které jíme v průběhu celého večera, ale stále máme pocit, že jich bylo málo. Naučte se mlsat zdravě, po špenátových rolkách nebo lupínkách z cukety vám těžko nebude.

Vepřové maso v hlavní roli: Guláš, roláda i šťavnatá žebírka

27.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Patříte mezi milovníky masa, kteří neodolají pořádnému steaku a guláši se šesti? Dopřejte si jednu z vepřových specialit, ať už se rozhodnete pro roládu, žebírka nebo řízek. Všechny chutnají skvěle!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní! Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní!
Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari! Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari!
Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web