926/978/tradice_b.jpg

Tradice při večeři

01.02.2010 | Redakce | Gourmet

Asi už si nedovedete představit, kolik tabu bylo nutno zachovávat a kolik příkazů naopak splnit, aby štědrovečerní hodování nebylo provázeno rizikem a hrozbami pro budoucnost. Dnes si zazpíváme koledu, obejmeme se pod snítkou jmelí, vzájemně si povinšujeme a pak usedneme a jíme. A jíme docela bezstarostně. Vžijme se na okamžik do jiné situace i doby. Štědrovečerní hostinu trávíme na venkovské chalupě před sto až sto padesáti lety.

Ve velkém se pečou štědrovky. Jedna je od rána na stole, každý příchozí si musí na uvítanou ukrojit. Vánočka je pro dnešek chlebem. K obědu se nezasedá, zachovává se přísný půst. Kdo ho nedodrží, nespatří zlaté prasátko. Než se prostře, musí se novým březovým koštětem vymést dům, aby v něm nebyly myši. Slavnostní ubrus zůstane na stole až do Štěpána. Z magických důvodů se nesmí sejmout. Na mísu nebo na různá místa na stole je třeba dát od všech plodin, jež se v hospodářství pěstují. Nohy stolu se sepnou řetězem: přinese to soudržnost a celistvost rodiny v příštím roce. V některém rohu se pod ubrus dá peněženka, anebo pár rybích šupin: domu se budou držet peníze.

Ještě než hostina začne musí někdo zaběhnout ke studánce hodit do ní jablko a ořech: bude dobrá voda. Také koza by měla dostat jablko, aby měla sladké mléko. Děti vyběhnou na zahradu s povřísly, aby ovázaly stromy a pozvaly je k večeři. Někdo má za povinnost sledovat oblohu. Až ohlásí, že vyšla první hvězda, může hodování propuknout - půst končí.

U štědrovečerního stolu nesmí sedět lichý počet stolovníků. Přineslo by to rodině neštěstí. Jedno místo je prostřeno navíc, kdyby někdo přišel, místo je jeho. Podává se devět druhů jídel. Všechna by měla být na stole, aby hospodyně nevstávala, jinak by riskovala, že se jí rozuteče drůbež.

Vůbec nikdo by neměl od večeře odcházet!

Na stole nesmějí chybět magické rekvizity, chránící domácnost před zlými vlivy: česnek, med, svěcená voda, černý kmín. Nikdo nesedí zády ke dveřím, je to nebezpečné. Rybí polévka se jí dlouho, prodlužuje život. Nikomu se nedává poslední sousto, je v něm ukrytá největší síla. Drobky z vánočky se hází Meluzíně, aby měla čím nakrmit své dětičky. Svornost manželů anebo rodiny lze zajistit, jestliže alespoň jeden chod se jí ze společného talíře.

Ještě je třeba dávat pozor na rozmanité úkazy. Líže vám kočka nohy? Přijdou hosté.
Vypadl z kamen uhel? Přijdou velmi nemilí hosté.
Nepij hned po polévce: ostatní by poznali, že rád lžeš.
Rozlité víno - do roka křtiny...

Je po večeři - po devíti chodech a hospodář, otec rodiny, se chystá vykonat první ze štědrovečerních kouzel...

Fotogalerie

927/978/tradice_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Co dominuje na vánočním stole ve Francii?

08.12.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Francouzi na svém vánočním stole milují pečenou krůtu nebo krocana s nádivkou, nejčastěji kaštanovou. Kaštany a pečené maso jsou jejich tradiční pokrmy na vánočím stole. Jako dezert volí vánoční poleno neboli piškotovou roládou s máslovým krémem, která je nazdobená tak, že vypadá jako větve.

Španělé o Vánocích milují ryby, šunku a sýry

08.12.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Španělé jsou známí tím, že na jejich stole najdeme několik druhů pokrmů. Ani o Vánocích nedělají výjimky, kdy jejich stůl zdobí různé druhy tapas se sýry, zeleninou a uzeninami. Hlavní chod se skládá z malých úhořů, královských krevet nebo pečené ryby s chřestem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

10 dárků, které ženy za žádnou cenu nechtějí najít pod stromečkem 10 dárků, které ženy za žádnou cenu nechtějí najít pod stromečkem
VIDEO: Získejte uhrančivý pohled jako Karolína Mališová VIDEO: Získejte uhrančivý pohled jako Karolína Mališová
Revoluce ve vyhledávání nemovitostí v České republice Revoluce ve vyhledávání nemovitostí v České republice
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web