024/122/1-coko.jpg

Sladký návyk

30.12.2010 | F.O.O.D. | Gourmet

Když čokoláda vsoupila do chuťové paměti lidstva, bylo to v podobě hořkého, ostře kořeněného nápoje. Přesto jsme dávným indiánským náčelníkům vděčni za to, že objevili možnosti kakaového prášku.

Čokoláda je nepochybně ta nejnávykovější dobrota, které podléháme ochotně, naprosto oddaně a vždy. Nebylo tomu ale tak odjakživa, nejprve byl kakaový prášek pouze smícháván s vodou, často kořeněn chilli a podáván jako rituální a slavnostní nápoj pouze vyhraněné, vládnoucí vrstvě aztéckých a mayských náčelníků. U nich se s xocolatl seznámili španělští dobyvatelé, převezli hořký prášek, vzniklý fermentací, pražením a mletím kakaových bobů do Evropy a začali ho konzumovat s mlékem a ve sladké, někdy i vanilkou provoněné podobě jako módní nápoj.

Průmyslová revoluce pak přinesla mimo jiné vynález stroje, který byl schopen z kakaového prášku vylisovat tuk, tedy kakaové máslo, a stál tak u zrodu tabulkové čokolády. Ta pak uchvátila Evropu se stejnou razancí, jako před tím čokoláda tekutá. Dnes už také ale víme, že její konzumace je mimo jakoukoli pochybnost zdravá.

Kousek čokolády s vysokým obsahem kakaa pomůže při bolestech hlavy. Pokud člověk konzumuje čokoládu s 80 a více procenty kakaa, snižuje si tím podle amerických vědců riziko rakoviny kůže a oddaluje stárnutí. Kakao v čokoládě totiž obsahuje flavonoidy a antokyany, rostlinné chemikálie, které omezují nepříznivé účinky volných radikálů v těle.

Flavonoidy pomáhají při ochraně buněčných membrán, tím snižují riziko srdečních onemocnění a rakoviny. Hořčík obsažený v čokoládě nás pak chrání před migrénou, aminokyselina L-arginin zlepšuje imunitu a obnovu buněk a má protistresový účinek. Kakaový tuk v kvalitní čokoládě neobsahuje mnoho mastných kyselin, a tak čokoláda ani nezvyšuje hladinu cholesterolu, jak se někdy mylně traduje.

Samozřejmě hovoříme pouze o kvalitní tmavé čokoládě, která na svém obalu hrdě
deklaruje 50% až 85% obsah kakaa a někdy se dokonce chlubí, stejně jako víno, i konkrétním místem původu. Například mexická čokoláda má opravdu robustní kakaovou chuť, v níž zaznívají i tabákové tóny. Zní vám to jako óda na skvělé víno?

Nejste tak daleko od pravdy, i u čokolády se dnes velmi cení terroir, tedy individuální a typické vlastnosti místa, kde kakaovník roste. Na její chuti je pak (stejně jako u vína) znát um a péče, jakou její výrobě poskytli odborníci. Ti spolu se znalými konzumenty dokážou odlišit desítky druhů čokolád a také bezpečně poznají, který výrobek je skutečně čokoládový a který se tak pouze tváří. Bezpečnou pomůckou co do kvality použitých přísad jsou údaje na obalu, ale nejdůležitějším faktorem pro volbu zůstává vlastní chuť.

Co se čokolády týče, cesta za novými objevy a kultivace vlastního prožitku z ní jsou díky nabídce trhu nekonečné. Dobrou inspiraci najdete například na www.xococlub.cz, a samozřejmě i na těchto stránkách. Kvalitní čokoládě i vaší chuti na ni tedy budiž zdar!

Fotogalerie

025/122/1-coko.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Cukroví podle čtenářů: 5 sladkých receptů, které musíte vyzkoušet

05.12.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Vybrali jsme pro vás lahodných 5 receptů na vánoční cukroví, podle kterých pravidelně pečete. Nechybí sladká klasika v podobě vanilkových rohlíčků, ani čokoládové pralinky, které můžete darovat nejenom k Vánocům.

Rychlé cukroví? Časopis F.O.O.D. radí, jak na něj!

30.11.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Druhá adventní neděle se blíží a s ní i vánoční svátky, čas klidu, pohody a sladkého cukroví. Naučte se ho péct jako profesionál podle 4 osvědčených a rychlých receptů, které pro vás každoročně připravuje časopis F.O.O.D. pod vedením nejzkušenějších cukrářů a kuchařů.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Velký test balzámů na rty: Který opravdu pomůže na popraskané rty? Velký test balzámů na rty: Který opravdu pomůže na popraskané rty?
BMI, váha nebo obvod pasu: Která čísla při hubnutí by vás měla zajímat? BMI, váha nebo obvod pasu: Která čísla při hubnutí by vás měla zajímat?
Sejroška vám poradí, jak zabalit vánoční dárky Sejroška vám poradí, jak zabalit vánoční dárky
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web