276/582/2-97a.jpg

Radostínské kytarové akordy

13.08.2012 | F.O.O.D. | Gourmet

„Mám rád život, líbí se mi, takže chci, aby to tak cítili i ostatní,“ představuje své krédo Aleš Šimák. Jezdí na kole, rybaří, hraje tenis a také na kytaru. A protože má rád společnost, tóny z jeho nové dvanáctistrunky zaznívají z restaurace U Šimáka v Radostíně hodně často.

Jeho přístup k životu přitahuje hosty. Musí sem zajet dosti komplikovaně, protože Radostín, vesnice s četnými pozůstatky starých vysočinských staveb, leží trochu z ruky. Krajina kolem Velkého Dářka ale nabízí spoustu atrakcí, a tak se právě U Šimáka v Radostíně tak rádi zastavují v létě cyklisté, v zimě běžkaři. Díky vstřícnosti pana Aleše a jeho ženy Nadi se zastávka na rychlé pojedení a napití často změní i na delší pobyt. Někdy na jednu noc, jindy zůstanou i déle. Právě odtud se dají vychutnávat atrakce kraje kolem „moře Vysočiny“, jak se rybníku Velké Dářko také říká, naplno.

Vesnice Vysočiny

V blízkém okolí je toho k vidění hodně. Samotná vesnice s líbezným názvem získala před osmi lety titul „Vesnice Vysočiny“ a je ideálním startovacím bodem do malebného okolí rybníku. Největší rybník Českomoravské vysočiny byl založen v 15. století především ke shromažďování vody pro pohon hamrů, pil a mlýnů na horním toku Sázavy.

Dnes je Velké Dářko rekreační oblastí a významným centrem cestovního ruchu a turistiky. Jeho rozlehlá vodní hladina se stala rájem pro příznivce koupání, windsurfingu, jachtingu, ale slouží i projížďkám na loďkách. Okolí láká k turistice, cykloturistice, houbaření a jízdě na koni. Okolo Velkého Dářka vede stejnojmenná naučná stezka, která prochází dvěma národními přírodními rezervacemi připomínajícími svým vzhledem severskou tajgu – Dářkem a Radostínským rašeliništěm.

Naučná stezka určená pouze pěším turistům má délku 12 km a na patnácti zastaveních seznamuje s historií rybníka, ochranou přírody v CHKO Žďárské vrchy, významem rašelinišť pro krajinu či s místními druhy vodního ptactva. Nejvhodnějším nástupním místem je kromě Škrdlovic a Karlova právě Radostín.

Obcí procházejí cyklotrasy 4122 Přibyslav – Kameničky a 5127 Radostín – Krucemburk – Golčův Jeníkov (tzv. Podoubravská trasa), a dálková cyklotrasa č. 16 Přibyslav – Vojnův Městec – Hlinsko, Chotěboř – Račín. Zvláštností je Santiniho cyklotrasa v délce 64 km, lemovaná četnými stavbami slavného architekta.

Tvrdá pohostinská řehole

„Tady na těch fotkách vidíte, jak to vypadalo, když jsme začali v devadesátém pátém s rekonstrukcí bývalé školy. Dělám v pohostinství od vyučení a měl jsem štěstí, že mi osmadevadesátý rok umožnil, abych vyjel kousek za hranice. Tři roky jsem strávil v Rakousku a tam jsem poznal, co to je úcta k hostovi a k řemeslu. Tak jsem se ji snažil sem přivézt. Není to žádná idyla, jsme tady s manželkou od vidím do nevidím, ale s tím jsme museli počítat,“ rozvádí svůj názor na provozování restaurace jedenačtyřicetiletý Aleš Šimák.

Manželka k tomu dodává: „Někdy i déle, než je zapotřebí.“ Má tím na mysli protažené večery, kdy nálada velí posedět si déle. Provozovat frekventovaný hostinec, ke kterému patří i dvacet lůžek, není v odlehlých končinách vůbec jednoduché. Právě kamarádská nátura pana Aleše ale způsobuje, že se sem hosté rádi vracejí a říkají i to i ostatním, takže převážně cyklistická rodina o radostínské štaci ví. Že je tam veselo, potvrdil i můj redakční kolega Pavel, který sjezdil po našich cyklotrasách již pěkných pár tisíc kilometrů a při vytipování zajímavých restauračních zastavení mi byl neocenitelným rádcem.

Šimákovi mají své role jasně rozdělené – manžel se točí kolem plotny a manželka na place. Pomáhá jim také syn Filip, který v září nastoupí do hotelové školy. Jídelníček je tu pestrý, často prochází proměnou, to podle toho, jaké kraj kolem nabízí sezonní suroviny. V den, kdy jsme hostinec navštívili, byly na výběr hned dva jídelníčky – jeden průběžný s českou kuchyní a druhý zvěřinový, protože hajný z místního sdružení nabídl majitelům restaurace srnce.

„Zvěřinu dělám rád, teď není ještě ta pravá sezona, ale na podzim, to se na stole objevují pokrmy z vysoké, ale i z pernaté zvěře, občas také zajíc. Kraj je tu docela štědrý, zkuste například našeho pstroužka, cestou do kuchyně urazil jen pár stovek metrů. Vždyť odtud pocházím, a tak vím, u koho nakoupím spolehlivě to nejlepší, co je k mání,“ pochvaluje si své surovinové zázemí pán kuchyně.

S tím pstruhem měl pravdu, jako by z něj ještě voněly okolní vody. K nejpopulárnějším pokrmům patří Šimákova kapsa připravovaná z kuřecího a hovězího masa, v nabídce jsou špízy, klasická česká jídla, ale také dušená zelenina v alobalu.

Z pípy teče plzeň, Gambrinus, ale také slovenský Zlatý bažant.

V zahradní části za restaurací se griluje, a když se sejde dobrá parta, pak se k vonícímu masu přidá i písnička. Nejčastěji prý odsud zní: „Tak přijíždí poslední kovboj…“

Fotogalerie

269/582/2-96a.jpg 273/582/2-96b.jpg 277/582/2-97a.jpg 281/582/2-97b.jpg 285/582/2-97c.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Dětská narozeninová oslava: 4 party recepty, kterými okouzlíte

22.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Gourmet

Jestliže máte ratolesti, přichystejte pro ně a jejich kamarády oslavu, na kterou jen tak nezapomenou. Nechte je, ať vám pomohou se zábavnou přípravou i následným úklidem. Zaručená legrace bude po celou dobu party a děti na ni jen tak nezapomenou.

Food blogerka radí: Kam zajít na dokonalý cheesecake?

21.01.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Sušenkový korpus, krémově tvarohová náplň a navrch čokoláda, ovoce, oříšky nebo třeba karamel. Americký cheesecake se stal oblíbeným i u nás a nabízí ho prakticky každá kavárna. Autorka blogu Sweet World by Barush jich ochutnala hned několik a připravila si pro vás šest tipů na místa, kde cheesecake musíte rozhodně ochutnat.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nehubnete? Můžete si za to sama! Výmluvy, na které už to neuhrajete Nehubnete? Můžete si za to sama! Výmluvy, na které už to neuhrajete
Dcera Dády a Felixe Slováčka o tom, jak prožívá rozvod svých rodičů! Dcera Dády a Felixe Slováčka o tom, jak prožívá rozvod svých rodičů!
Tento týden v Ulici: Adriana vyhodí Eddieho z Coolny a znovu sáhne po drogách! Tento týden v Ulici: Adriana vyhodí Eddieho z Coolny a znovu sáhne po drogách!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web