276/582/2-97a.jpg

Radostínské kytarové akordy

13.08.2012 | F.O.O.D. | Gourmet

„Mám rád život, líbí se mi, takže chci, aby to tak cítili i ostatní,“ představuje své krédo Aleš Šimák. Jezdí na kole, rybaří, hraje tenis a také na kytaru. A protože má rád společnost, tóny z jeho nové dvanáctistrunky zaznívají z restaurace U Šimáka v Radostíně hodně často.

Jeho přístup k životu přitahuje hosty. Musí sem zajet dosti komplikovaně, protože Radostín, vesnice s četnými pozůstatky starých vysočinských staveb, leží trochu z ruky. Krajina kolem Velkého Dářka ale nabízí spoustu atrakcí, a tak se právě U Šimáka v Radostíně tak rádi zastavují v létě cyklisté, v zimě běžkaři. Díky vstřícnosti pana Aleše a jeho ženy Nadi se zastávka na rychlé pojedení a napití často změní i na delší pobyt. Někdy na jednu noc, jindy zůstanou i déle. Právě odtud se dají vychutnávat atrakce kraje kolem „moře Vysočiny“, jak se rybníku Velké Dářko také říká, naplno.

Vesnice Vysočiny

V blízkém okolí je toho k vidění hodně. Samotná vesnice s líbezným názvem získala před osmi lety titul „Vesnice Vysočiny“ a je ideálním startovacím bodem do malebného okolí rybníku. Největší rybník Českomoravské vysočiny byl založen v 15. století především ke shromažďování vody pro pohon hamrů, pil a mlýnů na horním toku Sázavy.

Dnes je Velké Dářko rekreační oblastí a významným centrem cestovního ruchu a turistiky. Jeho rozlehlá vodní hladina se stala rájem pro příznivce koupání, windsurfingu, jachtingu, ale slouží i projížďkám na loďkách. Okolí láká k turistice, cykloturistice, houbaření a jízdě na koni. Okolo Velkého Dářka vede stejnojmenná naučná stezka, která prochází dvěma národními přírodními rezervacemi připomínajícími svým vzhledem severskou tajgu – Dářkem a Radostínským rašeliništěm.

Naučná stezka určená pouze pěším turistům má délku 12 km a na patnácti zastaveních seznamuje s historií rybníka, ochranou přírody v CHKO Žďárské vrchy, významem rašelinišť pro krajinu či s místními druhy vodního ptactva. Nejvhodnějším nástupním místem je kromě Škrdlovic a Karlova právě Radostín.

Obcí procházejí cyklotrasy 4122 Přibyslav – Kameničky a 5127 Radostín – Krucemburk – Golčův Jeníkov (tzv. Podoubravská trasa), a dálková cyklotrasa č. 16 Přibyslav – Vojnův Městec – Hlinsko, Chotěboř – Račín. Zvláštností je Santiniho cyklotrasa v délce 64 km, lemovaná četnými stavbami slavného architekta.

Tvrdá pohostinská řehole

„Tady na těch fotkách vidíte, jak to vypadalo, když jsme začali v devadesátém pátém s rekonstrukcí bývalé školy. Dělám v pohostinství od vyučení a měl jsem štěstí, že mi osmadevadesátý rok umožnil, abych vyjel kousek za hranice. Tři roky jsem strávil v Rakousku a tam jsem poznal, co to je úcta k hostovi a k řemeslu. Tak jsem se ji snažil sem přivézt. Není to žádná idyla, jsme tady s manželkou od vidím do nevidím, ale s tím jsme museli počítat,“ rozvádí svůj názor na provozování restaurace jedenačtyřicetiletý Aleš Šimák.

Manželka k tomu dodává: „Někdy i déle, než je zapotřebí.“ Má tím na mysli protažené večery, kdy nálada velí posedět si déle. Provozovat frekventovaný hostinec, ke kterému patří i dvacet lůžek, není v odlehlých končinách vůbec jednoduché. Právě kamarádská nátura pana Aleše ale způsobuje, že se sem hosté rádi vracejí a říkají i to i ostatním, takže převážně cyklistická rodina o radostínské štaci ví. Že je tam veselo, potvrdil i můj redakční kolega Pavel, který sjezdil po našich cyklotrasách již pěkných pár tisíc kilometrů a při vytipování zajímavých restauračních zastavení mi byl neocenitelným rádcem.

Šimákovi mají své role jasně rozdělené – manžel se točí kolem plotny a manželka na place. Pomáhá jim také syn Filip, který v září nastoupí do hotelové školy. Jídelníček je tu pestrý, často prochází proměnou, to podle toho, jaké kraj kolem nabízí sezonní suroviny. V den, kdy jsme hostinec navštívili, byly na výběr hned dva jídelníčky – jeden průběžný s českou kuchyní a druhý zvěřinový, protože hajný z místního sdružení nabídl majitelům restaurace srnce.

„Zvěřinu dělám rád, teď není ještě ta pravá sezona, ale na podzim, to se na stole objevují pokrmy z vysoké, ale i z pernaté zvěře, občas také zajíc. Kraj je tu docela štědrý, zkuste například našeho pstroužka, cestou do kuchyně urazil jen pár stovek metrů. Vždyť odtud pocházím, a tak vím, u koho nakoupím spolehlivě to nejlepší, co je k mání,“ pochvaluje si své surovinové zázemí pán kuchyně.

S tím pstruhem měl pravdu, jako by z něj ještě voněly okolní vody. K nejpopulárnějším pokrmům patří Šimákova kapsa připravovaná z kuřecího a hovězího masa, v nabídce jsou špízy, klasická česká jídla, ale také dušená zelenina v alobalu.

Z pípy teče plzeň, Gambrinus, ale také slovenský Zlatý bažant.

V zahradní části za restaurací se griluje, a když se sejde dobrá parta, pak se k vonícímu masu přidá i písnička. Nejčastěji prý odsud zní: „Tak přijíždí poslední kovboj…“

Fotogalerie

269/582/2-96a.jpg 273/582/2-96b.jpg 277/582/2-97a.jpg 281/582/2-97b.jpg 285/582/2-97c.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Moučník pro začátečníky: Závin z listového i kynutého těsta

23.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Nenahraditelný štrúdl neboli závin může mít mnoho podob. Naše nejoblíbenější je sladká klasika s jablky a moučkovým cukrem, který se lepí na prsty, ale neméně skvělá je i zdravější varianta ze špaldové mouky.

Čerstvé ryby téměř bez tuku? Ochutnejte klasiku českých vod!

23.03.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Gourmet

Nejsme přímořský stát, tak se k nám ryby na jídelníček moc nedostávají. Nicméně to neznamená, že by se tu ryby nejedly vůbec. Právě naopak, české sladkovodní ryby můžete mít navíc čerstvé a za dobrou cenu.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web