473/675/4-istock_153534749.jpg

Průvodce nakupováním: Jak si vybrat kvalitní šunku?

07.03.2017 | Redakce | Gourmet

Naučte se v obchodech vybírat kvalitní šunku, která neobsahuje barviva a škroby, ale vysoký podíl masa. Už na první ochutnání poznáte, že rozdíl je opravdu velký!

1. Čtěte etikety!

Ačkoliv prvně vybíráme očima, pouze hezké balení nestačí. Pečlivě čtěte informace vzadu na obalu a vybírejte ideálně českou šunku (nejpopulárnější je Pražská šunka). Pozor dejte na šunky s vysokým obsahem soli a tuku.

2. Výběrové šunky a šunky nejvyšší jakosti

Velkou roli hraje podíl čistých svalových bílkovin. Pokud chcete kvalitní šunku, sáhněte po „výběrové“ či po šunce „nejvyšší jakosti“. Obloukem se vyhněte šunkovým nářezům a dalším napodobeninám. Obal by měl být průhledný, aby se zákazníci mohli dostatečně ujistit o barvě.

3. Příliš řůžovou nebrat!

Šunka má mít barvu masa, ze kterého byla vyrobena. Všichni jistě známe krásně růžové salámy za pár korun, které nemají s masem nic moc společného. Naopak obsahují spoustu barviv, která se nevyhýbají ani šunkám!

4. Pokud můžete, ochutnávejte!

Šunku se vyplatí nakupovat u řezníka. Ochotně vám poradí a pokud je řeznictví solidní, dá vám bez debat přivonět a ochutnat.

Fotogalerie

470/675/4-istock_515074060.jpg 474/675/4-istock_153534749.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

6 tipů, jak připravit originální Pho

25.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Oblíbený vietnamský vývar s plochými rýžovými nudlemi, které mají stejný název jako polévka. Takže pokud uvidíte další alternativy vietnamských polévek, jejichž název obsahuje Pho, znamená to, že se můžete těšit na tyto rýžové nudle. Vietnamská kuchyně září krásnou zelenou barvou díky koriandru a jiným bylinkám, které k ní neodmyslitelně patří.

Moučník pro začátečníky: Závin z listového i kynutého těsta

23.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Nenahraditelný štrúdl neboli závin může mít mnoho podob. Naše nejoblíbenější je sladká klasika s jablky a moučkovým cukrem, který se lepí na prsty, ale neméně skvělá je i zdravější varianta ze špaldové mouky.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

8 božských snídaní: Sýrové špízy, tousty se skořicí nebo lívance s medem 8 božských snídaní: Sýrové špízy, tousty se skořicí nebo lívance s medem
12 pravidel, jak si objednat z vesmíru přání, aby se splnilo! 12 pravidel, jak si objednat z vesmíru přání, aby se splnilo!
Po jakých jídlech je Kate tak štíhlá? Krevety, popcorn nebo pálivé kari! Po jakých jídlech je Kate tak štíhlá? Krevety, popcorn nebo pálivé kari!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web