473/675/4-istock_153534749.jpg

Průvodce nakupováním: Jak si vybrat kvalitní šunku?

07.03.2017 | Redakce | Gourmet

Naučte se v obchodech vybírat kvalitní šunku, která neobsahuje barviva a škroby, ale vysoký podíl masa. Už na první ochutnání poznáte, že rozdíl je opravdu velký!

1. Čtěte etikety!

Ačkoliv prvně vybíráme očima, pouze hezké balení nestačí. Pečlivě čtěte informace vzadu na obalu a vybírejte ideálně českou šunku (nejpopulárnější je Pražská šunka). Pozor dejte na šunky s vysokým obsahem soli a tuku.

2. Výběrové šunky a šunky nejvyšší jakosti

Velkou roli hraje podíl čistých svalových bílkovin. Pokud chcete kvalitní šunku, sáhněte po „výběrové“ či po šunce „nejvyšší jakosti“. Obloukem se vyhněte šunkovým nářezům a dalším napodobeninám. Obal by měl být průhledný, aby se zákazníci mohli dostatečně ujistit o barvě.

3. Příliš řůžovou nebrat!

Šunka má mít barvu masa, ze kterého byla vyrobena. Všichni jistě známe krásně růžové salámy za pár korun, které nemají s masem nic moc společného. Naopak obsahují spoustu barviv, která se nevyhýbají ani šunkám!

4. Pokud můžete, ochutnávejte!

Šunku se vyplatí nakupovat u řezníka. Ochotně vám poradí a pokud je řeznictví solidní, dá vám bez debat přivonět a ochutnat.

Fotogalerie

470/675/4-istock_515074060.jpg 474/675/4-istock_153534749.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Milujete sedmikrásky? Přidejte je do těchto pokrmů!

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Na jaře začíná všechno kvést a ožívat. Pokud si chcete také oživit jídlo něčím netradičním, květy ze sedmikrásky jsou to pravé. Nejenže krásně ozdobí jídlo, ale jsou i jako prevence proti různým nemocem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web