233/670/4-istock_487491992.jpg

Populární farmářské trhy. Proč na ně chodit a co na nich najdete?

06.02.2017 | Redakce | Gourmet

V posledních letech se čím dál tím větší oblibě těší farmářské trhy. Najdete na nich nejen ovoce, zeleninu, maso, pečivo, ale i domácí limonádu, med či ručně vyráběné košíky. Na farmářských trzích najdete zkrátka všechno a není se čemu divit, že jejich obliba stále roste.

Pro mnoho lidí se stala návštěva farmářských trhů příjemnou povinností. Není to jako nakupovat v supermarketu. Na trzích si můžete se samotnými farmáři a pěstiteli o jejich výrobcích a surovinách popovídat, zjistit odkud jsou a jaká je jejich kvalita. Ta je většinou mnohem vyšší než v supermarketech, navíc na farmářských trzích je i často mnohem větší výběr a za lepší ceny.

Farmářské žně startují opět 15. února, kdy lokální pěstitelé a dodavatelé znovu rozbalí své dřevěné domečky na trzích. Mezi ty nejoblíbenější patří Náplavka, Jiřího z Poděbrad, I. P. Pavlova či dejvický Kulaťák. Na trzích najdete hlavně sezónní suroviny, proto nečekejte, že koupíte lahodné maliny, jahody nebo borůvky. Určitě na trzích seženete zimní suroviny - zelí nebo kapustu, dočkáte se i kvalitních uzenin a mas, sýrů, mléka, ale i medů, ořechů nebo domácích limonád.

Nechce-li se vám čekat do 15. února, vyzkoušejte holešovickou Pražskou tržnici, přesněji její Zeleninový trh. Ve velké hale číslo 22 najdete několik lokálních farmářů, pekárnu, kavárnu, ryby a maso či například maďarské speciality.

Fotogalerie

234/670/4-istock_487491992.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

6 tipů, jak připravit originální Pho

25.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Oblíbený vietnamský vývar s plochými rýžovými nudlemi, které mají stejný název jako polévka. Takže pokud uvidíte další alternativy vietnamských polévek, jejichž název obsahuje Pho, znamená to, že se můžete těšit na tyto rýžové nudle. Vietnamská kuchyně září krásnou zelenou barvou díky koriandru a jiným bylinkám, které k ní neodmyslitelně patří.

Moučník pro začátečníky: Závin z listového i kynutého těsta

23.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Nenahraditelný štrúdl neboli závin může mít mnoho podob. Naše nejoblíbenější je sladká klasika s jablky a moučkovým cukrem, který se lepí na prsty, ale neméně skvělá je i zdravější varianta ze špaldové mouky.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web