233/670/4-istock_487491992.jpg

Populární farmářské trhy. Proč na ně chodit a co na nich najdete?

06.02.2017 | Redakce | Gourmet

V posledních letech se čím dál tím větší oblibě těší farmářské trhy. Najdete na nich nejen ovoce, zeleninu, maso, pečivo, ale i domácí limonádu, med či ručně vyráběné košíky. Na farmářských trzích najdete zkrátka všechno a není se čemu divit, že jejich obliba stále roste.

Pro mnoho lidí se stala návštěva farmářských trhů příjemnou povinností. Není to jako nakupovat v supermarketu. Na trzích si můžete se samotnými farmáři a pěstiteli o jejich výrobcích a surovinách popovídat, zjistit odkud jsou a jaká je jejich kvalita. Ta je většinou mnohem vyšší než v supermarketech, navíc na farmářských trzích je i často mnohem větší výběr a za lepší ceny.

Farmářské žně startují opět 15. února, kdy lokální pěstitelé a dodavatelé znovu rozbalí své dřevěné domečky na trzích. Mezi ty nejoblíbenější patří Náplavka, Jiřího z Poděbrad, I. P. Pavlova či dejvický Kulaťák. Na trzích najdete hlavně sezónní suroviny, proto nečekejte, že koupíte lahodné maliny, jahody nebo borůvky. Určitě na trzích seženete zimní suroviny - zelí nebo kapustu, dočkáte se i kvalitních uzenin a mas, sýrů, mléka, ale i medů, ořechů nebo domácích limonád.

Nechce-li se vám čekat do 15. února, vyzkoušejte holešovickou Pražskou tržnici, přesněji její Zeleninový trh. Ve velké hale číslo 22 najdete několik lokálních farmářů, pekárnu, kavárnu, ryby a maso či například maďarské speciality.

Fotogalerie

234/670/4-istock_487491992.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Dorty jako z cukrárny, které zvládnete: Sacher, medovník i cheesecake

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Dorty a sladké potěší každého v rodině nebo vám zpříjemní odpoledne společně s hrnkem kávy či čaje. Zkuste upéct klasiky, co znáte, aniž byste pro ně museli do cukrárny.

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu! Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web