187/664/4-vanocka.JPG

Ochutnejte tradiční vánoční pečivo z kynutého těsta

19.12.2016 | F.O.O.D. | Gourmet

Kynuté těsto, spousta sušeného ovoce, hromada sladké ořechové vůně... Taky si bez těchto chutí nedovedete představit Vánoce? Česká vánočka je na našich vánočních stolech tradicí a italský sladké chléb panettone je nutností v italských domácnostech. Navíc oba dva recepty mají hodně společného a jejich pečení je na Vánoce rituál.

1. VÁNOČKA S MEDOVINOU

Předchůdcem dnešní vánočky je tzv. calta, staročeské vánoční pečivo, které mělo podobu nepleteného bochníku a na českém území se peklo už ve 14. století. Vánočka má svým tvarem připomínat malého Ježíška zabaleného v peřince, je proto symbolem nového života a plodnosti.

2. PANETTONE

Panettone je sladký italský chléb, původem z Milána. Chleby můžete po upečení zakapat medem a posypat ořechy s ovocem nebi je jen zasněžit moučkovým cukrem. Do těsta se také přidává kandovaný pomeranč a může být i s čokoládou. Italové ale preferují klasiku s ovocem a ořechy.

Fotogalerie

184/664/4-profimedia_0297627999.jpg 188/664/4-vanocka.JPG
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Milujete sedmikrásky? Přidejte je do těchto pokrmů!

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Na jaře začíná všechno kvést a ožívat. Pokud si chcete také oživit jídlo něčím netradičním, květy ze sedmikrásky jsou to pravé. Nejenže krásně ozdobí jídlo, ale jsou i jako prevence proti různým nemocem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web