454/677/4-istock_515787184.jpg

Medvědí česnek: Jak ho poznat a co z něj připravit

20.03.2017 | Redakce | Gourmet

Nastává sezóna medvědího česneku, který se začíná objevovat ihned s příchodem jara. Vykouzlit z něj můžete skvělé pomazánky, pesto i velikonoční nádivku. Stačí vědět, kde roste a jak ho poznat. A to nejlepší? Je zadarmo!

Kdy nastává období sběru medvědího česneku?

Tato zelená rostlinka se probouzí z dlouhého zimního spánku a její období nastává právě teď! Je to jedna z prvních jarních rostlin, které v přírodě naleznete od konce března do poloviny května. Začíná se objevovat také v obchodech, ale když vyrazíte na jarní procházku do přírody, můžete ho mít zadarmo.

Medvědí česnek: Kde ho najít?

Nejčastěji se vyskytuje v listnatých lesích na stinných a vlhkých místech. Roste v opravdu hojném množství a téměř vždy ho naleznete blízko potoka.

Jak poznat medvědí česnek?

Zdánlivě nenápadné zelené listy se nejvíce podobají konvalinkám. Rozdíl je v listech, které má medvědí česnek matné, a vůbec nejlépe jej poznáte podle typické štiplavé vůně.

Co z něj připravit?

Medvědí česnek je nejlepší zpracovat tak, jak jste ho natrhali, tedy ještě čerstvý. Skvěle doplní chuť klasické nádivky a za zmínku stojí i pesto z medvědího česneku. Pokud jste si donesli domů větší množství, doporučujeme medvědí česnek nasekat na kousky a zmrazit. Svou vůni i štiplavou chuť naopak ztrácí během sušení.

Fotogalerie

447/677/4-istock_497779958.jpg 451/677/4-istock_639768946.jpg 455/677/4-istock_515787184.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Milujete sedmikrásky? Přidejte je do těchto pokrmů!

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Na jaře začíná všechno kvést a ožívat. Pokud si chcete také oživit jídlo něčím netradičním, květy ze sedmikrásky jsou to pravé. Nejenže krásně ozdobí jídlo, ale jsou i jako prevence proti různým nemocem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web