774/671/4-marek.png

Když láska prochází žaludkem: Čínské taštičky štěstí, ryba i jelení steak

14.02.2017 | F.O.O.D. | Gourmet

Připravit pro svou drahou polovičku romantickou snídani, oběd nebo večeři bude snadné, když vám s tím pomůžou kuchaři na objednávku aneb Nina Řeháčková, Marcela Vuong a Marek Pavala.

1. NINA ŘEHÁČKOVÁ

Kuře v podvazkách, blog o jídle, si Nina Řeháčková založila, protože vaření je její největší hobby. „Zároveň je i o denních postřezích a mých dvou skvělých dětech. Nejvíc mě baví v receptech experimentovat a připravovat pro své klienty jídlo šité na míru,“ vypráví Nina. Kromě kuchyně navštěvuje se svými zákazníky i food festivaly. Nechte se inspirovat na blogu Kuře v podvazkách.

Čínské taštičky štěstí s malinovým sorbetem

2. MARCELA VUONG

Vietnamci slaví všechno jídlem a u Marcely Vuong tomu není jinak. Před 2 lety založila Vuong cooking class, soukromé lekce vaření vietnamské kuchyně. „Funguje to tak, že se domluví parta kamarádů, navrhneme spolu tříchodové menu a já vše potřebné dovezu k někomu domů a tam společně vaříme,“ vysvětluje Marcela. Více informací naleznete na facebooku VuongCookingClass.

Karamelizovaná ryba v hliněné nádobě

3. MAREK PAVALA

Marka Pavalu můžete znát z TV pořadu MasterChef CZ/SK, ale mnohem zajímavější je jeho gastro životopis. Působil jako šéfkuchař u Riccarda Lucqueho, vařil se Zdeňkem Pohlreichem nebo Janem Punčochářem. „Teď se hlavně zabývám cateringem a pořádáním soukromých akcí, kde můžu uplatnit vše, co jsem se naučil,“ popisuje Marek. Více se o něm dozvíte na www.marekpavala.cz

Jelení steak se zelím a uzenou křenovou omáčkou

Fotogalerie

755/671/4-nina.png 759/671/4-c_i_nske.JPG 763/671/4-marcel.png 767/671/4-karamel_ryba.JPG 771/671/4-jeleni_steak.JPG 775/671/4-marek.png
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Milujete sedmikrásky? Přidejte je do těchto pokrmů!

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Na jaře začíná všechno kvést a ožívat. Pokud si chcete také oživit jídlo něčím netradičním, květy ze sedmikrásky jsou to pravé. Nejenže krásně ozdobí jídlo, ale jsou i jako prevence proti různým nemocem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web