018/979/kava_b.jpg

Je libo šálek kávy ?

01.02.2010 | Redakce | Gourmet

Historie kávy prý sahá až do bájného starověku. Ve čtvrtém zpěvu Odyssey totiž nabízí krásná Helena svým hostům vonný nápoj "nepenthes" a moudří lidé praví, že to byly první šálky kávy. Někdy do 10. stol. kávu považovali i za jídlo. Ethiopští domorodci míchali kávové bobule se zvířecím tukem a z této směsi vytvářeli kuličky, které jedli na cestách.

V Jemenu o původu kávy vyprávějí, že ji objevili právě oni. Stádo koz, patřící jednomu klášteru projevovalo zvláštní neklid a v noci nemohlo spát. Mniši však brzy odkryli příčinu. Nalezli keře se spasenými listy a objevili - kávovník.

Vetšina náboženství na kávu z počátku žárlila. Katoličtí kněží tvrdili, že káva je satanova léčka a turečtí imámové ji obviňovali, že zdržuje věřící od návštěvy mešit.

Mr. Jacobs otevřel první anglickou kavárnu v Oxfordu v roce 1650. O dva roky později byla otevřena druhá kavárna v Londýně Pasqua Roseem a Danielem Edwardsem. Do roku 1700 bylo v Anglii zprovozněno již přes 2 000 kaváren. Když začala káva nabývat v Anglii na popularitě, rozhořčení obchodníci s vínem a pivem, u Karla II. požadovali, aby vydal nařízení o zákazu kaváren. Naštěstí král musel dát na veřejné mínění a toto nařízení brzy zrušil. Stalo se tak v lednu roku 1675

Prvním americkým obchodníkem s kávou byla Dorothy Jones z Bostonu. Licenci na prodej kávy získala v roce 1670. Kavárenská sláva Vídně byla založena v roce 1683 při obléhání Vídně Turky. Na odražení útoku dobyvatelů měli zásluhu Maďar Koltschitzky a Řek Theodat. Jako bystří zvědové pronikli několikrát do tábora Turků, kde posbírali poznatky vojenské, ale přivábeni zvláštní vůní, poznali i čaromoc kávy. A tak, když jim hrabě Starhemberg nabídl odměnu za cenné služby, vyžádali si skromně pytel kávy. Rozradostněný obránce Vídně jim dal celou kořist, všech 500 žoků. Co měli s nimi dělat? Otevřeli tedy ve Vídni první kavárny.

Do českých zemí se káva dostala až počátkem 18. století. Jak vznikaly první kavárny, stávaly se postupně středisky společenského života. Mr. G. Washington , Angličan žijící v Guatemale, vynalezl instantní kávu. Tajemství rozpustné kávy odhalil v roce 1906 a o 3 roky později začal produkt dodávat na trh. Nutno dodat, že na jeden kilogram pražené kávy je zapotřebí 4 000-5 000 kávových zrn. A lékaři stále ještě diskutují o tom, zda je pití kávy zdraví prospěšné či škodlivé.

Fotogalerie

019/979/kava_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Silný vývar 4x jinak: Uzený, slepičí, zeleninový a hovězí

23.02.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Gourmet

Balzámem pro zkřehlé tělo i duši jsou horké polévky. Základem je vždy poctivý vývar ze zeleniny či masa, který zabere více času, ale výsledek je nenahraditelný. Řekněte ne bujónu v kostce a naučte se 4 skvělé recepty na silný uzený, slepičí, zeleninový a hovězí vývar.

Burger, nebo růže? 13 tipů, jak servírovat avokádo!

23.02.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Většina z nás jej nakrájí na kousky, použije do salátu nebo jako hlavní ingredienci do populárního mexického guacamole. Food blogerka Colette Dike, autorka blogu Food Deco, začala servírovat avokádo do tvaru spirál, růží i burgerů. Zkrátka tak, aby bylo dokonale fotogenické.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Cvičíte jógu, abyste zhubli? Blbost, tvrdí lektorka! K čemu se hodí? Cvičíte jógu, abyste zhubli? Blbost, tvrdí lektorka! K čemu se hodí?
5 andělů, kteří vám pomůžou najít a udržet lásku 5 andělů, kteří vám pomůžou najít a udržet lásku
Jak se nejlépe ubránit v zimních měsících nachlazení Jak se nejlépe ubránit v zimních měsících nachlazení
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web