063/673/4-istock_535695317.jpg

Jak správně uvařit luštěniny a kde je použít?

22.02.2017 | F.O.O.D. | Gourmet

Hrách, fazole nebo čočka? Luštěniny nejsou jenom nuda na talíři a pokud víte, jak je správně připravit, vzniknou z nich opravdu lahodná jídla. Inspirujte se redakcí časopisu F.O.O.D. a zařaďte luštěniny alespoň dvakrát týdně do svého jídelníčku, jsou zdravé!

1. Červená čočka

Zaujala vás červená čočka? Výživově je hodnotnější než klasická, která se podává k obědu na Nový rok. Naše rada zní: Nenamáčejte ji a hlavně nepřevařte, jinak bude drhnout v hrdle.

2. Hrášek

Ať už čerstvý z trhů nebo mražený, hrášek jednoduše milujeme! Jedná se o nedozrálá semena hrachu, která jsou jemná a sladká. Čerstvý hrášek můžete dát rovnou na pánev nebo do parního hrnce, mražený naopak povařte ve vodě a následně zchlaďte studenou vodou, aby si udržel sytě zelenou barvu.

3. Hnědá čočka

Vhodná do salátů nebo jako příloha. V Evropě je nejvíce ceněna drobná čočka Castelluccio z italské Umbrie. Jako jediná z hnědých odrůd se nenamáčí.

4. Fazole

Ze všech luštěnin mají fazole největší obsah bílkovin. Navíc je snadno můžete použít i z vlastních zdrojů! Doporučujeme namočit den předem a poté rozmixovat na způsob cizrnové pomazánky hummus.

5. Hrách

Sušený hrách má nepopiratelnou výhodu - vydrží 9 měsíců až 1 rok, takže je ve spíži vždy po ruce. Stejně jako většina luštěnin, musí se předem propláchnout, namočit na několik hodin a poté povařit do změknutí. Nás si získal v podobě hrachového pyré k masu.

6. Bílé fazole

Jsou moučnatější než fazole červené, proto lépe drží pohromadě mixovanou hmotu - konzervované více než čerstvě uvařené. Rozmixujte je s vodou, cibulí a kořením podle chuti a dopřejte si placičky z bílých fazolí.

7. Červené fazole

Bývají pevnější než bílé a hlavně dobarvují jídlo. Pokud zvolíte velkosemenný fazol šarlatový, můžete počítat s masitou chutí. Objevují se nejčastěji v mexických jídlech, jako je chilli con carne nebo burrito.

Fotogalerie

048/673/4-istock_157280488.jpg 052/673/4-istock_186804026.jpg 056/673/4-istock_517493270.jpg 060/673/4-istock_584787500.jpg 064/673/4-istock_535695317.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Milujete sedmikrásky? Přidejte je do těchto pokrmů!

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Na jaře začíná všechno kvést a ožívat. Pokud si chcete také oživit jídlo něčím netradičním, květy ze sedmikrásky jsou to pravé. Nejenže krásně ozdobí jídlo, ale jsou i jako prevence proti různým nemocem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web