400/670/4-images.jpg

Ella Woodward: Nemoc mi změnila život

07.02.2017 | Redakce | Gourmet

Autorka populárních kuchařek, blogerka a především věčně usměvavá a sympatická dáma - to je Ella Woodward. Své čtenáře si získala jednoduchostí a osobním příběhem, kterým podpořila tisíce dalších lidí po celém světe.

"Čokoláda, chipsy, pizza...nemoc mi změnila život"

Sama přiznává, že založit blog o jídle pro ni bylo vysvobozením a způsobem, jak se vyrovnat se zjištěním, že trpí nemocí s názvem syndrom posturální tachykardie. Ve zkratce jde o neustálé bolesti hlavy, žaludeční potíže a nekonečné záchvaty bušení srdce. Zpočátku nepomáhalo nic, od spánku přes pravidelný odpočinek až po rady lékařů.

Změna jídelníčku jednou provždy!

Věděla, že za zkoušku nic nedá, a proto se rozhodla vyměnit nezdravou pizzu a pečivo za pečlivě promyšlený jídelníček plný ovoce, zeleniny a takzvaných superpotravin. Vyřadila maso, cukr, potraviny živočišného původu a zaměřila se na čistě rostlinnou stravu. A protože se chtěla o svou životní změnu podělit, začala sdílet recepty a poznatky na blog, který rázem získal stovky čtenářů.

Z blogerky hvězdou aneb zdraví nás všechny spojuje

Dnes je blog jedním z nejnavštěvovanějších a Ella má na svém kontě již čtyři kuchařky, síť zdravého občerstvení a mnoho dalších projektů, kterým se věnuje. Lidé ji milují nejenom pro její pozitivní myšlení, které je důsledkem změny jídelníčku, ale také proto, že z receptů nedělá složitou vědu. Důležitou roli v jejím životě hraje čas, proto vám pokrmy zaberou v průměru půl hodiny a nejsou náročné na ingredience. Podle ní je nejdůležitější užívat si jídlo již během vaření a pak při následném konzumování, třeba s přáteli, kterým věnovala svou nedávno vydanou kuchařku.

Fotogalerie

401/670/4-images.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

6 tipů, jak připravit originální Pho

25.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Oblíbený vietnamský vývar s plochými rýžovými nudlemi, které mají stejný název jako polévka. Takže pokud uvidíte další alternativy vietnamských polévek, jejichž název obsahuje Pho, znamená to, že se můžete těšit na tyto rýžové nudle. Vietnamská kuchyně září krásnou zelenou barvou díky koriandru a jiným bylinkám, které k ní neodmyslitelně patří.

Moučník pro začátečníky: Závin z listového i kynutého těsta

23.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Nenahraditelný štrúdl neboli závin může mít mnoho podob. Naše nejoblíbenější je sladká klasika s jablky a moučkovým cukrem, který se lepí na prsty, ale neméně skvělá je i zdravější varianta ze špaldové mouky.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web