400/670/4-images.jpg

Ella Woodward: Nemoc mi změnila život

07.02.2017 | Redakce | Gourmet

Autorka populárních kuchařek, blogerka a především věčně usměvavá a sympatická dáma - to je Ella Woodward. Své čtenáře si získala jednoduchostí a osobním příběhem, kterým podpořila tisíce dalších lidí po celém světe.

"Čokoláda, chipsy, pizza...nemoc mi změnila život"

Sama přiznává, že založit blog o jídle pro ni bylo vysvobozením a způsobem, jak se vyrovnat se zjištěním, že trpí nemocí s názvem syndrom posturální tachykardie. Ve zkratce jde o neustálé bolesti hlavy, žaludeční potíže a nekonečné záchvaty bušení srdce. Zpočátku nepomáhalo nic, od spánku přes pravidelný odpočinek až po rady lékařů.

Změna jídelníčku jednou provždy!

Věděla, že za zkoušku nic nedá, a proto se rozhodla vyměnit nezdravou pizzu a pečivo za pečlivě promyšlený jídelníček plný ovoce, zeleniny a takzvaných superpotravin. Vyřadila maso, cukr, potraviny živočišného původu a zaměřila se na čistě rostlinnou stravu. A protože se chtěla o svou životní změnu podělit, začala sdílet recepty a poznatky na blog, který rázem získal stovky čtenářů.

Z blogerky hvězdou aneb zdraví nás všechny spojuje

Dnes je blog jedním z nejnavštěvovanějších a Ella má na svém kontě již čtyři kuchařky, síť zdravého občerstvení a mnoho dalších projektů, kterým se věnuje. Lidé ji milují nejenom pro její pozitivní myšlení, které je důsledkem změny jídelníčku, ale také proto, že z receptů nedělá složitou vědu. Důležitou roli v jejím životě hraje čas, proto vám pokrmy zaberou v průměru půl hodiny a nejsou náročné na ingredience. Podle ní je nejdůležitější užívat si jídlo již během vaření a pak při následném konzumování, třeba s přáteli, kterým věnovala svou nedávno vydanou kuchařku.

Fotogalerie

401/670/4-images.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Dorty jako z cukrárny, které zvládnete: Sacher, medovník i cheesecake

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Dorty a sladké potěší každého v rodině nebo vám zpříjemní odpoledne společně s hrnkem kávy či čaje. Zkuste upéct klasiky, co znáte, aniž byste pro ně museli do cukrárny.

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu! Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web