414/681/4-profimedia_0277997830.jpg

Chřestová sezóna je tu: 5 tipů, jak ho vybírat a zpracovat

17.04.2017 | Redakce | Gourmet

Sezona chřestu je poměrně krátká, začíná uprostřed dubna a končí v červnu. Chřest, především ten bílý, je nejlepší kupovat v sezoně, kdy není z dovozu a má mnohem přívětivější chuť.

1. Rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem:

Bílý bývá překrytý zeminou, aby nechytl zelenou barvu, a díky tomu si zanechává měkkou konzistenci. Zelený roste venku a je jednoduše zelený, protože fotosyntetizuje. Bílý je o něco jemnější v chuti, zelený zas bývá bohatší na vitamin C a je s ním méně práce.

2. Jak vybírat:

Vybírejte pevný chřest, který se moc neohýbá a není v obchodech namočený do vody.

3. Jak připravit zelený chřest:

Jestli je zelený chřest mladý, nemusíme ho loupat, stačí jen opláchnout a odstranit dřevnaté konce. Po té zelený chřest vaříme ve slané vodě tři, čtyři minuty, dokud lehce nezměkne. Jakmile se chřest uvaří, ihned ho zchladíme ledovou vodou, aby se přestal vařit a zachoval si krásně zelenou barvu.

4. Jak připravit bílý chřest:

Bílý chřest je o něco náročnější, musí se pořádně oloupat vždy od hlavičky dolů. Spodní konce chřestu se ořezají asi kolem 3 centimetrů. Díky pár kapkám citronu a kousku másla přebijeme případnou hořkost chřestu. Bílý chřest by se měl vařit o něco delší dobu než zelený.

5. S čím servírovat

Bílý chřest - klasikou je trocha másla, nový brambor či holandská omáčka a z masa se hodí spíš to světlejší, jako jsou ryby.
Zelený chřest naproti tomu snese i výraznější kombinace, jeho přirozená sladkost vynikne například vedle česneku, zázvoru či chilli a můžeme ho servírovat s tmavým masem, jako je například hovězí, nebo s pošírovanými vejci.

Fotogalerie

403/681/4-profimedia_0230341339.jpg 407/681/4-profimedia_0230516689.jpg 411/681/4-profimedia_0306634177.jpg 415/681/4-profimedia_0277997830.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Zdravé mlsání u filmu? Vyzkoušejte cuketové lupínky nebo sušenky z banánů!

28.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Večerní relax u filmu nebo televize se většinou neobejde bez popcornu a drobných chuťovek, které jíme v průběhu celého večera, ale stále máme pocit, že jich bylo málo. Naučte se mlsat zdravě, po špenátových rolkách nebo lupínkách z cukety vám těžko nebude.

Vepřové maso v hlavní roli: Guláš, roláda i šťavnatá žebírka

27.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Patříte mezi milovníky masa, kteří neodolají pořádnému steaku a guláši se šesti? Dopřejte si jednu z vepřových specialit, ať už se rozhodnete pro roládu, žebírka nebo řízek. Všechny chutnají skvěle!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní! Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní!
Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari! Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari!
Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web