284/008/1-bio_velka.jpg

Biobedýnky

14.10.2010 | F.O.O.D. | Gourmet

Jíst bio je trendy. V poslední době se mnohem více lidí než dříve zajímá o to, odkud jejich potraviny pocházejí, jak dlouhou cestu na jídelní stůl musely urazit a za jakých podmínek byly vypěstovány či vyrobeny.

Stále více z nás dává přednost možnosti nakupovat „jídlo z blízka“, tedy čerstvé, sezonní potraviny od zemědělců, kteří se chovají k přírodě a hospodářským zvířatům ohleduplně.

Jaká zelenina je ta bio?

Domníváte-li se, že zelenina v biokvalitě je nebo dokonce musí být malá, scvrklá, červivá a okousaná, pak to rozhodně není pravda. Musí samozřejmě splňovat standardní normy pro zeleninu. Má však navíc svou přidanou hodnotu ve způsobu, jakým byla vypěstována. Vyrostla v systému ekologického zemědělství, kde je mimo jiné kladen důraz i na komplexní péči o půdu a krajinu. Navíc bylo několika výzkumy potvrzeno, že biozelenina je opravdu chutnější, zdravější, trvanlivější, nutričně hodnotnější – zkrátka lepší. Má také prokazatelně vyšší obsah vitaminů a dalších zdraví prospěšných látek. Má více minerálních látek, stopových prvků a méně těžkých kovů než zelenina produkovaná konvenčním způsobem. Roste pomaleji, takže obsahuje méně vody a má přitom výrazně vyšší obsah sušiny. Ekologicky vypěstovaná zelenina mnohem lépe chutná (kvůli nižšímu obsahu vody jsou chuťové a aromatické látky koncentrovanější) a má výrazně vyšší trvanlivost (např. u biobrambor byly prokázány až o 50 % nižší ztráty při skladování). Také obsahy sekundárních metabolitů (rostlinné látky s pozitivním vlivem na zdraví) jsou v ekologicky vyprodukované zelenině o 10–50 % vyšší než v zelenině z konvenčního zemědělství.

A co za to?

Při nákupu potravin s nálepkou bio musí sice dotyčný konzument sáhnout hlouběji do peněženky, přiměřeně vyšší cena je ale opodstatněná vzhledem k vysokému podílu ruční práce, pomalejšímu růstu a vyšší kvalitě. Nemalým logistickým úkolem pak je, kterak bioovoce a biozeleninu ke konzumentovi co nejjednodušeji a nejrychleji dostat. Farmáře můžete navštívit přímo na farmě. Ale co když nemáte čas?

Pozdravy z venkova

Svěží novinkou v oblasti nákupů produktů ekologického zemědělství je takzvaný systém biobedýnek. Je jedním z nejrychleji se rozvíjejících způsobů distribuce čerstvých a sezonních produktů samotnými producenty přímo konečným spotřebitelům. Pomocnou ruku těm, kteří se o tento způsob obstarání si biopotravin zajímají, podává mimo jiné adresář Kam pro bedýnky, který je od dubna 2010 volně ke stažení na internetu. Iniciátory vzniku tohoto speciálního seznamu jsou internetové portály www.bio-info.cz, www.biospotrebitel.cz a web Hnutí Duha, kde je dokument také ke stažení. V současné době adresář obsahuje 31 subjektů, u kterých si lze biobedýnky objednat. Nakupování formou iobedýnek je jedním z nejsnazších způsobů, jak si kvalitní a zároveň čerstvé sezonní potraviny obstarat.

Místo, kde si biobedýnku převezmete, je věcí dohody. Její obsah zpravidla tvoří čerstvé sezonní ovoce a zelenina, dále to mohou být mléčné výrobky, bylinky či mošty v biokvalitě. Většina spotřebitelů ekozemědělcům při výběru potravin, ze kterých se biobedýnka bude skládat, nechává volnou ruku. Ovoce a zeleninu tak prostřednictvím biobedýnek zákazníci dostávají v jejich nejlepší formě, nezřídka pouhých pár hodin
poté, co byly sklizeny.

V září 2009 vznikl také systém Freshbedýnky (www.freshbedynky.cz). Ten má ve svém portfoliu kromě domácích i jednoho zahraničního dodavatele. Bioprodukty zásobuje hlavně pražské domácnosti. Ty si buď mohou v předem domluveném termínu nechat až do domu doručit bedýnku s obsahem, který určí farmář, nebo si mohou sestavit vlastní – čili vybrat si, co ze sortimentu biozeleniny přesně chtějí. Rozvoz je také ekologicky optimalizovaný. Do každé části Prahy se rozváží jen jednou týdně, převážně ve večerních hodinách. Zoufat však nemusejí ani obyvatelé přilehlých satelitů. Ti si své bedýnky s čerstvou biozeleninou mohou vyzvednout v odběrných místech (v současnosti jich existuje osm, včetně hlavní výdejny). Pokud jste právě dostali chuť, zkuste se podívat i na stránky www.biopotraviny.cz, prostřednictvím kterých si taktéž můžete dodávky zdravých, čerstvých a místních produktů zajistit.

Text: EVA VŠETÍČKOVÁ, časopis F.O.O.D.

Fotogalerie

285/008/1-bio_velka.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

7 receptů, které musíte zkusit na horách v Rakousku

16.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Gourmet

Chystáte se během zimních měsíců na dovolenou do rakouských Alp? Jestli ano, tajně vám závidíme. Pokud se musíte spokojit s českými hory, doporučujeme vám si alespoň připravit několik delikátních rakouských receptů.

Zahřejte se ostrým. 5 receptů, po kterých vám zima nebude

15.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Gourmet

Během zimních měsíců máme na ostrá jídla větší chuť než v parném létě. Není se čemu divit, tělo rychleji prochladne a ostré chutě vždy spolehlivě zahřejí. My pro vás máme pět receptů, které budete v zimě milovat a zahřejí vás na těle i na duši.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Trendy v barvách a účesech pro rok 2017: Inspirujte se celebritami Trendy v barvách a účesech pro rok 2017: Inspirujte se celebritami
Jaká je nejoblíbenější poloha při sexu: Máte ji rádi taky? Jaká je nejoblíbenější poloha při sexu: Máte ji rádi taky?
Retro fotografie: Podívejte se, co se v minulém století nosilo na horách Retro fotografie: Podívejte se, co se v minulém století nosilo na horách
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web