017/666/4-istock_508063048.jpg

7 kaváren v Karlíně, které stojí za návštěvu

19.01.2017 | Redakce | Gourmet

Karlín se stal v posledních několika letech pestrou částí Prahy a není divu, že se drží v předních příčkách oblíbenosti. Restaurací, kaváren a míst k odpočinku stále přibývá a proto je na čase napsat o těch, které stojí za návštěvu.

1. Cafe Frida

Kavárna, jejíž název odkazuje k malířce Fridě Kahlo, se nachází přímo na Karlínském náměstí. Milovníky piva potěší čepované Únětice a speciály dle denní nabídky, pro ostatní je připraveno kvalitní kafe a koktejly. Interiér Cafe Frida je laděn do mexického stylu a odpovídá tomu i jídelní lístek, který nabízí víc než jen drobné lahůdky k pivu.

2. Mamacoffee

Již několikátá pobočka Mamacoffee, tentokrát v srdci pražského Karlína a hned u stanice metra Křižíkova. Návštěvníci sem chodí především za kvalitní fair trade a čerstvě praženou kávou, kterou zde můžete také zakoupit na doma a za nabídkou sypaných čajů, limonád a pečiva. V létě je před kavárnou několik míst k sezení v ulici, stejně jako u již zmiňované Cafe Frida.

3. Café Svět

Klidná karlínská kavárna Café Svět je místo, kde se denně střídají desítky návštěvníků a není se čemu divit - pro klidnější schůzky je tato kavárna jako stvořená. V případě, že vás přepadne chuť na něco jiného než jen na kávu, potěší vás nabídka piva Chotěboř či klasická točená malinovka.

4. Divoké matky

Útulná kavárna určená rodinám s dětmi, pro které je zde připravena nejenom dobrá káva, ale také herna, obývák, malý sál a bar. Pravidelně zde probíhají workshopy, dětská divadla a oslavy narozenin. Jedná se o jednu z mála kaváren v Karlíně, která je vytvořena přímo pro rodinné posezení.

5. Bistro Proti Proudu

Když se řekne Karlín, musí být bistro Proti Proudu jedna z prvních věcí, která vás napadne. Osobité místo s minimalistickým interiérem, perfektní obsluhou a dokonalými dorty, kterým jen zřídka odoláte. Výběrová vína, snídaně, brunch i něco malého na zakousnutí během večerního posezení. Bistro Proti Proudu je místo, které byste rozhodně neměli minout.

6. Můj šálek kávy

Výrazné místo na rohu, kde žádná židle nezůstane dlouho volná. Můj šálek kávy je dost živé místo, ideální na schůzky i posezení s přáteli. Vybírat můžete z čerstvě pražené kávy doubleshot. Pozadu není ani výběr sypaných čajů, na jejichž kvalitě si kavárna zakládá stejně jako na čerstvosti každodenních pokrmů od snídaní po obědové menu.

7. Café Martin

Zvenku poměrně nenápadná kavárna, která spadá pod sociální Centrum Martin. Jedná se o takzvanou tréninkovou kavárnu, kde vás obsluhují hendikepování a ničím nerušený prostor je dokonalým místem k odpočinku a čtení. Knihy si zde můžete vypůjčit a nebo donést vlastní, které již nepotřebujete a za každou z nich získáte kávu zdarma.

Fotogalerie

018/666/4-istock_508063048.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Milujete sedmikrásky? Přidejte je do těchto pokrmů!

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Na jaře začíná všechno kvést a ožívat. Pokud si chcete také oživit jídlo něčím netradičním, květy ze sedmikrásky jsou to pravé. Nejenže krásně ozdobí jídlo, ale jsou i jako prevence proti různým nemocem.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web