349/655/4-shutterstock_486675022.jpg

5 tipů, kam na svatomartinské oslavy

07.11.2016 | Redakce | Gourmet

Oslava příchodu svatého Martina je každoročně spjata s dobrým jídlem a kvalitním mladým vínem, které zraje pouhých pár týdnů. Zakončete podzim slavnostně, ať už se vydáte na svatomartinské posvícení nebo se rozhodnete potěšit své chuťové pohárky v jedné z vyhlášených restaurací či budete připravovat husu doma podle osvědčeného receptu.

1. Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Náplavce

Kdy: 12. listopad 2016 od 10 do 21 hodin
Kde: na Náplavce mezi železničním mostem a vyšehradskou skálou

Svatomartinská klasika v podobě husí pečínky a specialit z ní, ochutnávka typických svátečních pokrmů a degustace mladého svatomartinského vína letošního roku od 27 českých a moravských vinařů. Na zahřátí bude připraven svařák a na své si přijdou i milovníci piva, pro které přijede čepovat minipivovar „U Vacků“ z Chlumce nad Cidlinou a pivovar Krčín ze Sedlčan, který bude nabízet Svatomartinský speciál Mastník 11°. Akce bude navazovat na tradiční farmářské trhy přímo na Náplavce Rašínova nábřeží a vše bude doprovázet cimbálová a jazzová muzika.


2. Svatomartinské posvícení na Jiřáku

Kdy: 11. Listopadu 2016 od 11 do 20 hodin
Kde: na náměstí Jiřího z Poděbrad

Náměstí Jiřího z Poděbrad nabídne v den příjezdu svatého Martina slavnosti, které se ponesou v příjemném duchu oslav jednoho z nejoblíbenějších svátků v roce. Podávat se bude několik hodin pečená husu se zelím, knedlíkem a dalšími typickými přílohami. Svá vína zde představí více než 20 českých a moravských vinařství a k obcházení stánků se skleničkou v ruce zahraje cimbálová muzika Michala Horsáka. Akci s bohatým doprovodným programem zahájí starostka Vladislava Hujová a během slavností požehná v 11 hodin mladému vínu farář Jan Houkal.


3. Svatomartinský košt

Kdy: 11. Listopadu 2016 od 11 hodin do 19 hodin
Kde: náměstí Svobody, Brno

Vinařské slavnosti si nenechá ujít ani největší město Moravy, z jehož okolí pochází mnoho výborných svatomartinských vín letošního roku. Svatomartinský košt pořádá Vinařský fond, který celou akci zahájí slavnostním průvodem v čele se sv. Martinem a to od 10:30 z Moravského náměstí směrem na náměstí Svobody, kde bude Svatomartinskému vínu požehnáno a následně odstartuje nejenom degustace těch nejlepších vín, ale i ochutnávka tradiční svatomartinské husy.


4. Svatomartinské posvícení na zámku

5 tipů, kam na svatomartinské oslavy

Oslava příchodu svatého Martina je každoročně spjata s dobrým jídlem a kvalitním mladým vínem, které zraje pouhých pár týdnů. Zakončete podzim slavnostně, ať už se vydáte na svatomartinské posvícení nebo se rozhodnete potěšit své chuťové pohárky v jedné z vyhlášených restaurací či budete připravovat husu doma podle osvědčeného receptu.

Kdy: 12. listopad 2016 od 10 do 18 hodin
Kde: zámek Zbiroh

Na ochutnávku mladého vína láká také zámek Zbiroh, jenž nabídne vína z téměř dvou desítek českých i moravských vinařství, doprovodný středověký program a jarmark s ukázkou řemesel. V zámecké krčmě bude připravena svatomartinská husa, typické koláče a lahůdky, které jsou neodmyslitelnou součástí oslav sv. Martina. Zámek Zbiroh zahájí posvícení příjezdem sv. Martina na bílém koni, komentovanými prohlídkami a velkolepou ohnivou show.


5. Zámecké posvícení v Loučni

Kdy: 12. Listopadu 2016 od 11 do 18 hodin
Kde: Zámek Loučeň

Středočeský zámek Loučeň připravil na příchod sv. Martina opravdu pestrý program pro každého návštěvníka. Kromě ochutnávky vín * , pečené husy a svatomartinských rohlíčků se můžete těšit na turnaj o svatomartinskou husu, zkoušení rytířské zbroji, vystoupení fakíra, zámecké prohlídky pro děti, kasadérskou show nebo na populární vypouštění světelných lampiónů, které zde budou k prodeji.


Tradiční svatomartinské menu i netradiční husí variace můžete ochutnat také v následujících restauracích:

* Chateau St. Havel
* Pivnice U Pinkasů
* Lavande
* Žofín Garden
* Guston
* La Boucherie & Bistrot
* Restaurace Pivovarský dvůr Chýně

Fotogalerie

338/655/4-shutterstock_392503030.jpg 342/655/4-shutterstock_231436447.jpg 346/655/4-shutterstock_504092509.jpg 350/655/4-shutterstock_486675022.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Moučník pro začátečníky: Závin z listového i kynutého těsta

23.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Nenahraditelný štrúdl neboli závin může mít mnoho podob. Naše nejoblíbenější je sladká klasika s jablky a moučkovým cukrem, který se lepí na prsty, ale neméně skvělá je i zdravější varianta ze špaldové mouky.

Čerstvé ryby téměř bez tuku? Ochutnejte klasiku českých vod!

23.03.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Gourmet

Nejsme přímořský stát, tak se k nám ryby na jídelníček moc nedostávají. Nicméně to neznamená, že by se tu ryby nejedly vůbec. Právě naopak, české sladkovodní ryby můžete mít navíc čerstvé a za dobrou cenu.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web