371/806/2-50a.jpg

Americké Vánoce

20.12.2012 | Jitka Rákosníková | Cestování za jídlem

Elegantní menu se světovými prvky by nemělo ve vánoční nabídce chybět. Podobně grandiózní kousky by vám o svátcích mohli předložit třeba ve vybraném newyorském restaurantu – my si ale myslíme, že je s přehledem zvládnete i doma.

Na rozdíl od naší štědrovečerní večeře většinou s kaprem a bramborovým salátem bývá ve světě nejslavnostnějším vánočním jídlem oběd či večeře 25. 12. Globálně se také rozšířil zvyk jíst pečenou drůbež, zejména krůtu či krocana, se šťavnatou nádivkou.

Na Vánoce by vám ji podali třeba ve Francii (tam by byla nádivka kaštanová), v Řecku či ve Velké Británii (tam by možná soupeřila o přízeň s pečenou husou). Nikde ale není vánoční krocan tak proslulý, respektive povinný, jako ve Spojených státech. Dokonce se uvádějí ohromující statistická čísla – dá se totiž předpokládat, že ve stejný den jedí prakticky stejné jídlo stamiliony lidí…

Ani pro nás není pečená krůta žádnou novinkou – pokud si ji nedopřejete na Štědrý večer, bude se hodit v následující sváteční dny.

Abyste si ji mohli patřičně vychutnat, doprovodili jsme ji elegantním předkrmem, neobvyklou a lehkou přílohou a báječným staroamerickým koláčem s rozinkovou náplní.


Camembert s hruškami a ořechy

Krůta na víně

Babiččin rozinkový koláč

Sýrové bochánky


Foto a produkce: L. A. Creative Food

Fotogalerie

348/806/2-50b.jpg 352/806/2-50c.jpg 356/806/2-51.jpg 360/806/2-52.jpg 364/806/2-54.jpg 368/806/2-55.jpg 372/806/2-50a.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Ochutnejte Indonésii: Sladce pálivá jídla, která ještě neznáte

22.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Cestování za jídlem

Indonéská kuchyně je jako celá jihovýchodní Asie. Překypuje křehkou zeleninou, kořením a bylinkami. Vypravte se s námi do tajuplné exotické země a objevte s námi její chutě.

Sladký Londýn podle blogerky: 6 nejlepších dezertů, které musíte ochutnat

15.01.2017 | Redakce | Rubrika: Cestování za jídlem

Londýn je na restaurace, cukrárny a nejrůznější bufety opravdu hodně bohatý. V centru je najdete na každém rohu, můžete si vybrat, zda preferujete italskou, indickou či čínskou kuchyni nebo naopak toužíte po sladkém dortíku. „Londýn je jedno z měst, které miluju a kde bych mohla s klidem žít. Atmosféra, jídlo, lidi, prostředí, místo, zkrátka úplně všechno, co v Londýně je, miluju. Včetně jídla, samozřejmě,“ dodává Bára, autorka blogu Sweet World by Barush, která pro vás připravila 6 tipů na dezerty, které v Londýně musíte ochutnat.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

10 věcí, které na něm nikdy nezměníte. A ani byste se o to neměla snažit 10 věcí, které na něm nikdy nezměníte. A ani byste se o to neměla snažit
Nejlepší mazanec: 5 receptů, podle kterých ho zvládne každý Nejlepší mazanec: 5 receptů, podle kterých ho zvládne každý
Proč jste single? Panny jsou vybíravé, Střelci se bojí nudy! Proč jste single? Panny jsou vybíravé, Střelci se bojí nudy!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web