371/806/2-50a.jpg

Americké Vánoce

20.12.2012 | Jitka Rákosníková | Cestování za jídlem

Elegantní menu se světovými prvky by nemělo ve vánoční nabídce chybět. Podobně grandiózní kousky by vám o svátcích mohli předložit třeba ve vybraném newyorském restaurantu – my si ale myslíme, že je s přehledem zvládnete i doma.

Na rozdíl od naší štědrovečerní večeře většinou s kaprem a bramborovým salátem bývá ve světě nejslavnostnějším vánočním jídlem oběd či večeře 25. 12. Globálně se také rozšířil zvyk jíst pečenou drůbež, zejména krůtu či krocana, se šťavnatou nádivkou.

Na Vánoce by vám ji podali třeba ve Francii (tam by byla nádivka kaštanová), v Řecku či ve Velké Británii (tam by možná soupeřila o přízeň s pečenou husou). Nikde ale není vánoční krocan tak proslulý, respektive povinný, jako ve Spojených státech. Dokonce se uvádějí ohromující statistická čísla – dá se totiž předpokládat, že ve stejný den jedí prakticky stejné jídlo stamiliony lidí…

Ani pro nás není pečená krůta žádnou novinkou – pokud si ji nedopřejete na Štědrý večer, bude se hodit v následující sváteční dny.

Abyste si ji mohli patřičně vychutnat, doprovodili jsme ji elegantním předkrmem, neobvyklou a lehkou přílohou a báječným staroamerickým koláčem s rozinkovou náplní.


Camembert s hruškami a ořechy

Krůta na víně

Babiččin rozinkový koláč

Sýrové bochánky


Foto a produkce: L. A. Creative Food

Fotogalerie

348/806/2-50b.jpg 352/806/2-50c.jpg 356/806/2-51.jpg 360/806/2-52.jpg 364/806/2-54.jpg 368/806/2-55.jpg 372/806/2-50a.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

New York - koncentrovaná chuť světa

22.08.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Cestování za jídlem

New York je svět na jednom talíři. Nemusíte ani zabrousit do drahých restaurací, v jeho ulicích potkáte pochoutky, jejichž pokušení mlsný člověk jen těžko odolá. Ochutnejte americkou klasiku - hotdog a cheesecake, židovský reuben, mexickou quesadillas i japonské okonomiyaki.

Barevná Jižní Afrika

30.05.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Cestování za jídlem

Kouzlo jihoafrické kuchyně tkví v tom, že kombinuje rozmanité chutě exotického kontinentu s evropskými vlivy. Často se zdejší jídla připravují na grilu, což by mohlo být v nadcházející grilovací sezoně zajímavou inspirací.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Horoskop na další týden: Tygry čeká nabitý týden, Psy úspěch v práci Horoskop na další týden: Tygry čeká nabitý týden, Psy úspěch v práci
Nejkrásnější vánoční stromečky z celého světa: Nalaďte se na sváteční atmosféru! Nejkrásnější vánoční stromečky z celého světa: Nalaďte se na sváteční atmosféru!
Svatby roku 2016: Gregorovi, Marie Rottrová i Aleš Brichta Svatby roku 2016: Gregorovi, Marie Rottrová i Aleš Brichta
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web