371/806/2-50a.jpg

Americké Vánoce

20.12.2012 | Jitka Rákosníková | Cestování za jídlem

Elegantní menu se světovými prvky by nemělo ve vánoční nabídce chybět. Podobně grandiózní kousky by vám o svátcích mohli předložit třeba ve vybraném newyorském restaurantu – my si ale myslíme, že je s přehledem zvládnete i doma.

Na rozdíl od naší štědrovečerní večeře většinou s kaprem a bramborovým salátem bývá ve světě nejslavnostnějším vánočním jídlem oběd či večeře 25. 12. Globálně se také rozšířil zvyk jíst pečenou drůbež, zejména krůtu či krocana, se šťavnatou nádivkou.

Na Vánoce by vám ji podali třeba ve Francii (tam by byla nádivka kaštanová), v Řecku či ve Velké Británii (tam by možná soupeřila o přízeň s pečenou husou). Nikde ale není vánoční krocan tak proslulý, respektive povinný, jako ve Spojených státech. Dokonce se uvádějí ohromující statistická čísla – dá se totiž předpokládat, že ve stejný den jedí prakticky stejné jídlo stamiliony lidí…

Ani pro nás není pečená krůta žádnou novinkou – pokud si ji nedopřejete na Štědrý večer, bude se hodit v následující sváteční dny.

Abyste si ji mohli patřičně vychutnat, doprovodili jsme ji elegantním předkrmem, neobvyklou a lehkou přílohou a báječným staroamerickým koláčem s rozinkovou náplní.


Camembert s hruškami a ořechy

Krůta na víně

Babiččin rozinkový koláč

Sýrové bochánky


Foto a produkce: L. A. Creative Food

Fotogalerie

348/806/2-50b.jpg 352/806/2-50c.jpg 356/806/2-51.jpg 360/806/2-52.jpg 364/806/2-54.jpg 368/806/2-55.jpg 372/806/2-50a.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Japonské dezerty: Zdravé mlsání, nebo sladké plné barviva?

25.04.2017 | Redakce | Rubrika: Cestování za jídlem

Každá země má své specifické sladkosti. Japonsko, podobně jako další země v Asii, vyrábí tradičně své sladkosti především z rýžové mouky a fazolí.

Cestuje a fotí místní jídlo: 20 dobrot podle blogerky

30.03.2017 | Redakce | Rubrika: Cestování za jídlem

Rádi navštěvujete cizí země a ochutnáváte místní speciality? Podívejte se na jídlo, které dokumentuje během cestování Melissa Hie, autorka populárního instagramového profilu „Girl Eat World“ a nadšená blogerka. Nechybí ani bláznivé Japonsko, Švýcarsko či Německo!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky? 5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky?
Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat! Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat!
Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak? Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web